– Szijjártó Péter miatt Kambodzsában hatszáz politikus és közreműködő került karanténba, illetve tesztelés alá, itthon viszont nem lehet tudni, hogy ki az, aki akár betegsége tudatában is bemegy egy kétharmados szavazásra. A Mi Hazánk Mozgalom már márciusban kezdeményezte az online ülésezés és szavazás bevezetését, ahogy pl. Lengyelországban és Romániában is képesek voltak erre – hívja fel a figyelmet Novák.
– A magyar kormányzati mulasztásra való rávilágításunk mellett a képviselői felelősségre is rá kell mutassak: a digitális oktatához és ügyintézéshez hasonlóan a politikusoktól is elvárható, hogy legalább egy fél év elteltével képesek legyenek 21. századi módon használni a képviselői laptopjukat, vagy ha nem hajlandóak, akkor el kell venni tőlük, s odaadni azoknak a gyerekeknek, illetve szüleiknek, akik két napot kaptak a semennyire nem előkészített, s anyagilag sem támogatott távoktatásra való felkészülésre – fogalmaz.
– Az online önkormányzati döntéshozatalra azért is van szükség, mert a veszélyhelyzetben átruházott joggal több polgármester is visszaélt, s politikai leszámolásra használta fel a képviselő-testületek felfüggesztését. Komló, Szekszárd és Nagykanizsa fideszes polgármestere a baloldali többségű képviselőtestületét játszotta ki, de a DK fővárosának számító Újbudán Gyurcsány kiskirálykodó polgármestere is önkormányzati döntés nélkül határozott a parkolási maffia területének bővítéséről, új parkolási cég létrehozásáról, ahogy médiacéget is alapított, a vezetőket pedig pályáztatás nélkül, minket önkormányzati képviselőket sem kérdezve meg nevezte ki a DK polgármestere. A veszélyhelyzeti joggal való visszaélés helyett teremtsük hát meg az online önkormányzatiságot és az online Országgyűlést, ezt szorgalmazza a Mi Hazánk – zárja gondolatait.