A Direkt36 kormányzati háttérbeszélgetésekre hivatkozva azt írja, hogy a kormány részben a lezárásellenes közhangulatnak, részben pedig az oltásba vetett bizalmának köszönhetően nem mert szigorítani a harmadik hullám idején.
Miután megugrott a fertőzöttek száma, a fideszes politikusok közt belső vita folyt arról, hogy bemutassák-e, mi történik a kórházak falain belül, végül azonban mindent megtettek, hogy ne szivárogjanak ki kellemetlen információk – írja a Direkt36.
A kórházi állapotok bemutatásában a kormány politikai kockázatot látott, és fontos volt számára, hogy az emberek ne veszítsék el a hitüket abban, hogy a magyar egészségügy kezelni tudja a helyzetet.
A cikk szerint Bucsi László székesfehérvári kórházigazgatót is kérdőre vonta Pintér Sándor belügyminiszter azután, hogy a kifejezett tiltás ellenére konkrét adatokat osztott meg a nyilvánossággal. Egy áprilisi rendezvényen Bucsi arról beszélt, hogy tragikus a helyzet a kórházakban, ahol a lélegeztetőgépre kerülő fertőzöttek 84 százaléka meghal. A kórházakat a járvány idején katonás szigorral irányító belügyminiszter ezután
személyes meghallgatásra rendelte a kórházigazgatót, ahol arra volt kíváncsi, ki adott neki engedélyt a kibeszélésre.
A járványhullám csúcsán kapacitásproblémák miatt vidéki és fővárosi kórházban is előfordult, hogy a 60-70 év feletti betegeknek nem volt esélyük lélegeztetőgépre kerülni, így a túlélési esélyeik is csökkentek.
Bár a járvány magyar áldozatainak száma – az ország lakosságához viszonyítva – nemzetközi összehasonlításban a legmagasabbak közé tartozott, a kormány ezt a témát tudatosan kerülte.
Most ugyanezt a politikát követik, ugyanis
az egészségügyi dolgozók számára elrendelt kötelező oltás miatt
egyre több egészségügyi alkalmazott hagyja ott a munkahelyét, ami további részlegek, szakrendelések bezárásához vezet a járványtól függetlenül.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!