Több ezren megosztották azt a valótlan rémhírt, hogy 50 fős tüntetésre automatikusan egy szakasznyi katonát vezényelnek ki a jövőben. A zavaros megfogalmazású „belső tervezettel” szemben van viszont két friss törvény, mely kérdéseket vet fel – írja Facebook-bejegyzésében Novák Előd, a Mi Hazánk Honvédelmi Kabinetjének elnöke, alább a folytatás.
2023. július 1-jén lép hatályba a 2021. évi CXL. törvény a honvédelemről és a Magyar Honvédségről (https://njt.hu/jogszabaly/2021-140-00-00), valamint a 2021. évi XCIII. törvény a védelmi és biztonsági tevékenységek összehangolásáról (https://njt.hu/jogszabaly/2021-93-00-00), a Mi Hazánk képviselői nem szavazták meg egyiket sem. Az MSZMP jogutódjának minősülő MSZP képviselőjeként sem szégyellt Harangozó Tamás azzal riogatni a parlamenti vitában, hogy „gyakorlatilag lehetővé teszik, hogy a Magyar Honvédséget békeidőben, civil állampolgárokkal szemben is rendszerszerűen be lehessen vetni”, pedig hát nekik volt miniszterelnökük a magyar forradalmárokra fegyvert fogó pufajkás, Horn Gyula.
A Mi Hazánk Honvédelmi Kabinetje nyomon követi a Honvédség esetleges túlkapásait is, így tártuk fel legutóbb pl. azt a visszaélést, hogy parancsmegtagadásnak minősítik az oltás elutasítását. Az új törvények alapján „a Kormány elrendelheti a Honvédség közreműködését a kapcsolódó rendőrségi feladatok ellátásában”, így pl. a „különösen veszélyes személyek elfogása” immár honvédségi feladat is lehet, ami felveti a jogos kérdést: minek van akkor a TEK?
Persze eddig is volt számos példa a Honvédség belföldi rendvédelmi bevetésére, rendőrségi irányítással. A határvédelem a legismertebb, ahol rendőrökkel együtt szolgálnak, s jelenleg is minden esetben a járőrpár rendőr tagja a járőrparancsnok, függetlenül a rendfokozattól. A honvéd bajtársak védelmében azért írjuk le:
► Vörösiszap-katasztrófa: bár a katasztrófavédelem állítólag tökéletesen működik, de a Honvédség kellett a mentéshez…
► Márciusi hóhelyzet: bár az OMSZ és a Magyar Közútkezelő állítólag nagyon szuper, a Honvédségre mégis szükség volt…
► Árvíz: bár a vízügyi igazgatás és a katasztrófavédelem állítólag nagyon ott van, de a Honvédség nélkül nem ment…
► Déli határ: bár a rendőrség állítólag gond nélkül átvette a Határőrség szerepét, de a Honvédség nélkül mintha nem sikerülne…
► Hableány roncsainak megtalálása és kiemelése: a katasztrófavédelem és a TEK állítólag tökéletesen irányította a műveletet, de mintha a Honvédség nélkül ez se ment volna…
► Covid: az egészségügy és az oltás állítólag működik, mégis kellett a Honvédség a vírus ellen…
► Olaszliszka, Jászapáti, Csenyéte stb.: állítólag két hét alatt rend lett, de azért ha a Mi Hazánkon múlna, kapna még feladatot a Honvédség az ún. no-go zónákban, szóval nem ördögtől való gondolat a katonaság bevetése polgári ügyekben.
Az más kérdés, hogy Orbánék már most is olykor politikai megfélemlítésre használják a Honvédséget, pl. amikor tavaly a rendőrség egy gépkarabélyos honvéddel megerősített, ötfős egysége próbálta megakadályozni a Mi Hazánk országgyűlési képviselőjelöltjét bemutató sajtótájékoztatómat Zalaegerszegen. Bár abszurd módon megtiltották a Mi Hazánk irodája előtti nyilatkozatot, a párthelyiségben már nem intézkedhettek.
A Mi Hazánk Mozgalom mindent megtesz azért, hogy a sajnos afganisztáni, iraki és hasonló megszállásokon szocializálódó Honvédség ne népellenes, pártpolitikai célokat szolgáljon, hanem a magyar nemzet ügyét
-szögezi le Novák Előd, a párt Honvédelmi Kabinetjének elnöke, a Mi Hazánk alelnöke.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!