A mainstream felületeken egyre inkább szűkülnek a hazafias, nacionalista erők megjelenési lehetőségei a folyamatos és egyre erősödő baloldali cenzúra miatt. Az utóbbi években a Telegram jelentette a cenzúramentességet nem csak híroldalaknak, de szervezeteknek és közismert személyeknek is.
Az utóbbi években egyre erősebb baloldali cenzúrával kellett szembenéznie a mainstream közösségi felületeken a hazafias, nacionalista erőknek. Folyamatos – általában valós indok nélküli – korlátozások és törlések sújtották azokat, akik a fősodortól eltérő véleményeket fogalmaztak meg például a Meta felületein (Facebook, Instagram).
Erősödő baloldali cenzúra
Ez pedig azért is jelent problémát, mert az egyébként is erősen korlátozott média megjelenést a jelenség még tovább szűkítette: ugyan melyik nagy felület kockáztatná közösségi oldalának elveszítését egy-egy olyan interjú vagy hír miatt, melyet aztán nem tehet közzé a szankciók miatt a közösségi oldalain? Éppen a napokban a jobboldalisággal aligha vádolható Czeglédi Zoltán szerette volna leírni Toroczkai László nevét a Facebookon, az oldal azonban ezt egyszerűen nem engedte neki.
„Iszonyú kára lesz ennek, és majd hiába sírtok, amikor ezt már nem ti csináljátok, hanem veletek-ellenetek mások”
– írta a közzétett képernyőkép mellé Czeglédi. Emlékezetes, Toroczkai László egyre erősödő közösségi oldalát bármilyen indoklás nélkül törölte a cég a 2019-es EP-választások előtt közvetlenül.
Toroczkai László neve még mindig cenzúra alá esik, a Telegram azonban nem korlátozza (Képernyőkép / Czeglédi Zoltán, Facebook)
A Telegram jelenti a kiutat a nyilvánossághoz
Az utóbbi években egyre népszerűbb lett hazánkban is az orosz gyökerekkel rendelkező Telegram nevű csevegő applikáció. Az elmúlt időszakban a baloldali cenzúra miatt máshonnan kiszoruló szereplők ezen a felületen találtak maguknak nyilvánosságot, és érnek el egyre több felhasználót.
Amit a Telegrammal kapcsolatban gyakran elmondanak, hogy az alkalmazás akkor mentes teljesen a cenzúrától, ha azt a Telegram.org oldalról töltjük le akár mobiltelefonra, akár az asztali számítógépre!
A Google áruházából letöltve ugyanis egy szintig képes működni a cenzúra, ami azt jelenti, hogy ezekről a verziókról bizonyos csatornákat nem tudunk megnyitni.
Letöltés után csatlakozz!
Az alkalmazás egyébként más csevegőprogramokhoz hasonlóan működik. Indíthatunk beszélgetéseket azokkal, akik szerepelnek a névjegyzékünkben és szintén rendelkeznek Telegrammal a készülékükön. Küldhetünk és fogadhatunk képeket, dokumentumokat, videókat is, valamint indíthatunk titkos csevegést – vagyis tud mindent, amit egy felhasználó elvárhat.
Ami azonban fontosabb talán, hogy csatlakozhatunk olyan híroldalak, szervezetek és személyek csatornáihoz, amelyek és akik a mainstream felületeken már nem lehetnek jelen.
Összegyűjtöttük nektek ezeket a csatornákat, amelyekhez érdemes lehet csatlakozni, hogy ne maradjatok le aktuális hírekről, eseményekről, információkról!
Szervezetek
Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom
Hír- és magazinoldalak
Személyes blogok, csatornák
Toroczkai László elnök, Mi Hazánk
Incze Béla, a Légió Hungária vezetőségi tagja
Horváth Tamás, a Magyar Jelen főszerkesztője
Jobbszélső, Lipták Tamás csatornája
Bede Zsolt, a Vadhajtások bloggere
Dr. Gaudi-Nagy Tamás, nemzeti jogvédő
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!