Korábban már foglalkoztunk azzal, hogy a Tarna folyók évek óta a kiszáradás veszélye fenyegeti, a figyelmeztetések, nyílt levelek, lakossági akciók eredménytelenek voltak – legalábbis akkor ha a megelőzés szempontjából közelítünk az esethez.
A szárazság miatt most fordult elő az, amire már korábban is többen felhívták a figyelmet: a valaha folyóból lett patak most jutott el oda, hogy egy csepp víz nem maradt benne, miután egy helyi mezőgazdasági vállalkozó (a jelek szerint engedéllyel) , de mégiscsak kiszivattyúzta a neki kellő vízmennyiséget.
A „tettest” megtalálták, de ettől még nem lett több víz a folyóban, ahol így az élővilág is komoly veszélybe került.
A történtek után civilek, sportolók és helyi közéleti szereplők fogtak össze, hogy megmentsék a folyót a teljes kiszáradástól.
Mi van azóta?
A Macskaárvaház Alapítvány most közleményében teszi fel kérdésit.
Tudni szeretnénk, hogy mikorra várható vádemelés az ügyben? Tudni szeretnénk, hogy a nyomozás során tett indítványunk alapján történt-e vagyon zárolás a gyanúsítottaknál, arra az esetre, ha a bűncselekmény bebizonyosodik. Lesz-e a természetkárosítás költségeinek megtérítésére, a tönkretett vizes élőhely és ökológiai rendszer helyreállítására, nem az ügyben vétlen adófizetők, hanem a bűnösök pénzét felhasználó fedezet?
Arra szeretnénk hivatalos és egyértelmű választ kapni: igaz-e: a Mirkóczki Ádám polgármester kezdeményezésére, Eger város képviselő testületének többsége által megszavazott határozat után, miszerint a természetkárosítás ügyében meggyanúsított Tóth és Tóth Borászat nem vehet részt a város által szervezett, finanszírozott, vagy a város marketing támogatásával létrejövő rendezvényeken, a Tóth és Tóth Borászat képviselői és borai nem csak részt vettek ilyen rendezvényen, de még díjakat is kaptak. Ha ez igaz, kit terhel ezért a felelősség, milyen következménye lesz az ügynek.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!