A háborúra és a válságra való felkészülés jegyében az Európai Unióban létre kell hozni egy „teljes értékű, uniós szintű, együttműködő titkosszolgálatot” – ezt javasolja a volt finn elnök. A hírszerzés egyébként nemzeti hatáskörbe tartozik, így a cél inkább az információmegosztás. Sauli Niinistö úgy véli, hogy az EU-nak saját hírszerző ügynökségre van szüksége, amely a tagországokat az információk megosztásával a fenyegetések, a szabotőrök és a külföldi ügynökök elleni harcban segíti – írta meg az Index.
Az orosz-ukrán háború kapcsán gerjesztett hisztériát meglovagolva tovább központosítaná az Európai Uniót a „jobboldali” finn elnök, mondván „tele van orosz ügynökökkel Európa”, akik ellen – természetesen – további jogkörcsorbítással lehet csak felvenni a versenyt.
Niinistö szerint az orosz szankciók működnek, „ezért kellett most felébreszteni az alvó ügynököket”. Sokat elmond a finn vezetőről, hogy Ursula Pfizer von der Leyen bizalmát élvezi. A korrupciós botrányba keveredett EU-s vezető maga kérte fel Niinistöt, hogy tegyen előterjesztést a háborús és polgári védelmi felkészültség előmozdítására.
S, mily meglepő, arra a következtetésre jutott, hogy a nemzeti hatáskör az orosz ügynökök leleplezéséhez kevés, ezért bizony nemzetközivé kellene tenni a hírszerzést, hogy minél több orosz ügynököt leplezzenek le, melyek főleg Brüsszelben tevékenykednek és fejtik ki „veszélyes befolyásukat”.
Azon túl, hogy Oroszország kémtevékenysége valóban valós veszély, vajon arról miért nem esik szó, hogy az amerikai központú lobbicsoportok és titkosszolgáltok ellen is védekezni kellene? Nem épp az amerikaiak hallgatták le anno még Angela Merkelt is? Nem épp ők rángatják dróton az EU-s bürokratákat? Mi a helyzet az Északi Áramlat felrobbantásával? Velük szemben miért nem kell megvédeni Európát?
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!