daextlwcn_print_scripts(false);

Nagyinterjút készített a Telex a Kétfarkú Kutya Párt XII. kerületben megválasztott polgármesterével, Kovács Gergellyel. Győzelme sokakat meglepett, ahogy egyben nagyszerű látleletet is adott a kerület állapotáról. Kovács a beszélgetés során az országgyűlési képviselőségtől az EP-kampányon át egészen a Turul-szoborig valamennyi témát érintette. Ezt szemléztük. 

Az interjú során felmerült, kivel tudna együtt dolgozni a fővárosi közgyűlésben a Kutyapárt, hiszen elvileg “rendszerellenes” pártról beszélünk, mely az ellenzéket épp úgy “le akarja váltani”, mint a Fideszt. Hamar kiderült, ez már jóideje nincs így, sőt, valamennyi globalista-balliberális pártnak és formációnak vállalható, hova tovább, szimpatikus a szélsőliberális “viccpárt”, legyen szó akár a karácsonyos, akár a vitézys vagy a Magyar Péter-es klikkről.

Arra a kérdésre, hogy mit szól a tagság a pártokkal való összemosódáshoz, Kovács azt felelte: “részben pont ezt nem értettem a párton belüli kifogásokban, hogy ha egy előválasztáson sem akarunk elindulni, akkor mit akarnánk a fővárosban? De szerintem azzal végül nem lesz bajuk, hogy ott együtt dolgozunk valakivel. Itt a kerületben is együtt fogunk dolgozni a két momentumos sráccal”.

Tényleg azt hitték, kapnak vagy 10 százalékot

Az EP-választásokon, most már mondhatjuk, hogy a szokásoknak megfelelően, a Kutyapártot jelentősen felül mérték, vietnámi jelöltjükkel el is szaladt a ló, ő egyenesen 3 mandátumot vizionált maguknak, ehhez képest – ismét – pofára estek, és még csak be se jutottak. “Annak, hogy ez megtörténhetett, nincs köze ahhoz, hogy egy országos vagy európai szinten gondolkodó pártnak már kellenének olyan koherens tartalmi üzenetek, amelyek a Kutyapártnál most nem látszanak?” – teszi fel a kérdést a Telex, mire Kovács azt feleli, “pont ott rontották el”, hogy próbáltak valamiféle programot írni, holott itt az emberek brandekre, pártokra szavaznak. A kérdező itt elmulasztotta a lehetőséget, hogy visszakérdezzen, “ezek szerint a Kutyapárt, mint brand, elbukott?”

“A másik probléma abból fakadt, hogy egyszerre volt a két választás, és nekünk 400 jelöltünk volt. Ezért a passzivisták java része jelölt volt, és azt vettük észre, hogy a nagy részük inkább a saját kampányával foglalkozik, mint az EP-vel. Ami érthető is valahol, én is inkább a XII. kerülettel foglalkoztam” – magyarázza, miközben a Mi Hazánk is hasonló helyzetben volt, mégis jelentősen jobb eredményeket ért el, és mindkét fronton sikerült helyt állnia.

A végére azért egy poént is beszúrt Kovács, mikor azt mondta, “ha nincs Magyar Péter, akkor valószínűleg még így is kapunk 10 százalékot, de azért ez el lett rontva”.

Kiderült az is, a viccpártiság álarcát egyre kevésbé kívánják már fenntartani, a 2026-os választásokat is jóval komolyabban veszik majd. Ami azért is érdekes, mert egyébként az interjúban Kovács arra is kitér, hogy örül, amiért 2022-ben nem jutottak be a parlamentbe, mivel szerinte az ottani munkának jelenleg amúgy sincs sok értelme, egy polgármester sokkal többre képes. De azért be akarnak jutni 2026-ban.

Egészen pontosan így fogalmaz: “Százszor többet tud csinálni egy polgármester ma Magyarországon, mint egy országgyűlési képviselő. Hajnal Mikiről is nehéz megmondani, miért jó a kerületnek, ami még csak nem is az ő hibája. Néha eljön, megjelenik itt-ott, posztol valamit. Akkor érdekes bekerülni az Országgyűlésbe, ha rajtunk múlik a többség, ha érdemben bele lehet szólni valamibe. Erre minimálisan megvolt az esély a 2022-es választás előtt. Most már nem győzöm köszönni azoknak, akik nem szavaztak ránk, hogy nem kerültünk be az Országgyűlésbe, mert el sem tudom képzelni, mi az atyaúristent csinálnánk. Azonkívül, hogy Kövér Lászlót nyolcszor felidegesítjük, és úgy építünk a haragjára, mint megújuló energiaforrásra.”

A kampány és a párt ideológiája kapcsán Kovács egyértelműen kimondja:

Nyilván le lehet vezetni valamilyen értékrendet az alapján, amiket csinálunk meg mondunk, és nyilván ez inkább egy baloldali, liberális értékrend, nehéz lenne ránk húzni, hogy konzervatívak vagyunk. Ilyen értelemben el lehet helyezni.

Ugyanakkor kitér arra is, “a hagyományos politika viszont a végnapjait éli, a technokrata, öltönyös, unalmas fickók nem érdekelnek már senkit, helyette jön a szélsőjobb vagy a karizmatikus vezetők Donald Trumptól Magyar Péterig”. Valóban, a jelenlegi politikai helyzet tényleg úgy néz ki, hogy aki nem akar a valódi nacionalista pártokra szavazni, azoknak csak a lózungokat puffogtató, gyakran maguknak is ellentmondó botrányhősök és showmanek maradnak. Ezen szeretne változtatni Kovács, aki azt állítja, “ők lennének a harmadik alternatíva”, a “lentről jövő, cselekvő politikai erő”. Amellett, hogy a “harmadik erő” szerepére már tényleg mindenki bejelentkezett, teljesen lejáratva annak eredeti, MIÉP-es jelentését, érdemes lett volna felhívni a kutyapártos polgármester figyelmét, hogy ez a “lentről jövő, cselekvő erő” már létezik, Mi Hazánknak hívják. Kovács biztos ismeri őket, hiszen az utolsó kérdésben éppen ezen párt, illetve annak elnöke késztette meghátrálásra.

Kiderült ugyanis, hogy egyáltalán nem biztos még a Turul sorsa.

Marad a Turul-szobor? 

A kampányban és a győzelem után is beszélt arról Kovács, hogy száműzni kívánja a Turul-szobrot a kerületből, nem feltétlen az emlékmű eredeti (mára ettől megfosztott) jelentése miatt, hanem mert simán csak bántja az ő és  fajtája szemét a Turul madár. Ha már második világháború, akkor pedig inkább egy sokadik zsidó emlékművet szeretne, ahogyan az más interjúkból kiderült.

Arra a kérdésre, hogy hogyan lehetne kompromisszumos megoldást kötni a kérdésben, a válasz meglehetősen gyorsan jön: “Valószínűleg sehogy, de jól hangzik, nem? Az valid, hogy legyen itt a második világháborús áldozatokra megemlékező valamiféle emlékmű. Az már kompromisszum, hogy ezt a részét megtartjuk. A madarat én tényleg nem tartanám meg, mert itt a kerületben pusztítottak a nyilasok, ahogy csak tudtak.”

Majd kijelenti, nem szeretné úgy kezdeni a polgármesterséget, hogy utcai harcot vív Toroczkai Lászlóékkal.

Toroczkai László üzent a Kutyapárt elnökének (+VIDEÓ)

Ez viszonylag bölcs döntésnek tűnik, meglehetősen kevesen vágnak bele eleve vesztes csatába. Egy elhintett mondatból viszont arra következtetünk, előbb maga mellé kívánja állítani a lakosságot, majd sunyi módon, később eltávolítani a Turult. Ez a mondat egész pontosan így hangzott: “elkezdjük inkább a munkát olyanokkal, amikben mindenki egyetért, aztán majd nyilván a Turullal is kell valamit kezdeni”.

A teljes interjú ITT olvasható.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);