– Egy olyan témáról kell beszélnünk, amely nincs kellő súllyal a köztudatban, pedig lényegében 4 millió embert érint, ők pedig azok, akik társasházi tulajdonosok. Jóval hangsúlyosabban kell az eddigieknél felhívni a társasházak kezelése körüli problémákra a figyelmet, sok társasházi tulajdonosok keresett meg minket azzal, próbáljunk meg valamit tenni. Ez a sajtótájékoztató csak az első lépés, többféle módon igyekszünk majd megoldási javaslatokkal előállni – fogalmazott Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.
Lantos 5 pontban foglalta össze, miről van szó:
1. A közös képviselői szakma rendkívül felhígult, nem egy esetről tudunk, és ez országos probléma, hogy fenyegetik, sőt, bántalmazzák is a tulajdonosokat, a rájuk bízott pénzzel pedig nem tudnak elszámolni, ezért azt mondjuk, a 3 hónapos társasház kezelői képzés nem elég, nem készít fel eléggé őket, lényegében közös képviselői képzés nincs, ezen változtatni kell.
2. Általános jelenség, hogy a társasházi közgyűléseken, a bírósági tárgyalásokon, illetve egyéb más fórumokon is a közös képviselők többsége megpróbálja arrogánsan eljátszani a „főnök szerepét”, a tulajdonosokat „beosztottnak” tekinteni. A közös képviselő nem felettese a tulajdonosoknak.
3. A társasházkezelők, közös képviselők a tulajdonosok által befizetett közös költség előleg felhasználásáról nem számolnak be megfelelően a közgyűlésen, amit a társasházi törvény kötelezően előír, előfordul, hogy úgy tesznek, mintha a társasház pénze a sajátjuk lenne, és nem számolnak el vele.
4. A közös képviselők sokszor törvénysértő határozati javaslatokat képesek előterjeszteni a közgyűlésre és azt megszavaztatni a tulajdonosokkal, ezen is változtatni kell.
5. A közös képviselők, társasházkezelők sorozatos törvénysértései magával hozza az egész közigazgatás leterheltségét is, azaz a bíróság, a jegyző leterheltségét is, ezen a gyakorlaton is változtatni kell.
– Természetesen ez egy nagyon rövid összefoglaló volt, és természetesen nem minden közös képviselő dolgozik így, de ettől még ennél is több a probléma, a társasházi tulajdonos javaslatai alapján a Mi Hazánk a jövőben be fogja mutatni, milyen megoldási javaslataink vannak, mert ez a jelenlegi állapot nem maradhat fent, mert ez sok helyen nem több, mint egy maffiaszerű működés, a Mi Hazánk pedig nem fogja hagyni, hogy magyar emberek szenvedjenek tőle
– zárta gondolatait.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!