– Mint ismert, a kormány válasza a munkaerőhiányra az, hogy azt harmadik világból érkező vendégmunkásokkal kell megoldani, és ahelyett, hogy a magyar dolgozót megbecsülnék, lecserélik idegenekre. Ezt a Mi Hazánk elfogadhatatlannak tartja. Az esztergomi Suzuki a magyar dolgozók kirekesztésében jó ideje élen jár, és most, hogy teljes zöld jelzést kapott, várhatóan még erőteljesebben folytatja.
De nem csak a Suzuki-gyár érintett ebben, több esztergomi cég is. Főként indiaiak jönnek nagy számban, külön szállót építenek számukra, egyértelműen hozzájuk igazodnak, és elveszik az álláslehetőséget a magyaroktól – mondta el sajtótájékoztatóján Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetjének és esztergomi alapszervezetének elnöke. Ráadásul – mint fogalmazott – az esztergomiak már azt is megtapasztalták, hogy a különböző elmaradott országokból ideérkezők nem feltétlenül szeretnének beilleszkedni, kisebb-nagyobb atrocitásokra már sor került, tehát ez már közbiztonsági kérdés is.
– A Mi Hazánk követeli, hogy ne szoríthassák ki indiai vendégmunkások a magyarokat itt Esztergomban sem, és kiemelt célunknak tekintjük, hogy Esztergom, ez a nagy múltú királyi város megmaradjon magyarnak. Mert Esztergom magyar, és az is marad, ebből nem engedünk
– zárta gondolatait.
Lantos mellett elmondta gondolatait Tóth István is, esztergomi lokálpatrióta. Elmondta tapasztalatait, majd kérte, hogy a rendvédelmi szervek járőrözzenek gyakrabban, a munkaerőközvetítő cégektől pedig azt kérte, hogy világosítsák fel az itt szerencsét próbáló idegeneket a hölgyekkel való bánásmódról, a szokásokról és a törvényekről.
A megszólalások után helyi aktivisták egy molinót feszítettek ki a gyár előtt, melyen az állt, vendégmunkás helyett megbecsülést a magyar dolgozónak!