A közösségi média kiemelt szerepe nem csak a politikában, hanem a gazdaságban is megkérdőjelezhetetlen kiváltképp akkor, ha a kicsi, családi jellegű üzletekről beszélünk.
A rezsicsökkentést szajkózó kormányzati propagandából, a megyei lapokból és a köztelevízióból egyáltalán nem derülne ki az, hogy jelenleg egy válságos időszakot élünk és a rezsicsökkentést a kormány a családi és kisvállalkozások esetében nem tudja fenntartani.
A kormány parlamenti képviselői továbbra is ugyanúgy kommunikálnak mintha minden a lehető legnagyobb rendben lenne.
Alternatív valóság – a Fidesz politikusai így harcolnak a körzetükben élőkért
Jó eséllyel a statisztikák is úgy fognak alakulni, hogy egyértelműen ne lehessen megmondani a visszaesést. A valóság fura módon a Facebookról és az egyéb közösségi oldalakról derül ki.
Az első rezsiszámla után a közösségi oldalt elárasztották a koronavírusból éppen talpraálló vendéglátóhelyek búcsúüzenetei.
Az árampiacon sosem látott áremelkedést látni. Tavaly ilyenkor még a megawattóránkénti száz eurós áramár sokkolta a piaci szereplőket, ez az elmúlt napokban már 600-700 euró körül járt, előre pedig ennél is brutálisabban áraz a piac, láttunk már ezer eurós árat is a téli hónapokra.
Emiatt senki nem mer előre szerződni, ami komoly rizikót jelenthet a vállalkozásnak, mert az előre lekötött áramár alapvetően kiszámíthatóbbá teszi a számlákat.
A kétségbeesett posztok mindennapossá váltak legyen szó ruhaüzletről, vendéglátóhelyről, vagy éppen iskolai kollégiumról.
Kedves Malacosok!
Nagy szomorúsággal tudatjuk veletek, hogy az egyre emelkedő alapanyag- és energiaárakkal sajnos a Malac a Holdon étterem dolgozóinak lelkesedése, és a szakma valamint a vendégek iránt érzett szeretetünk sem tudja már felvenni a versenyt, ezért éttermünk hétfőtől bezár.
Reméljük, hogy ez a kényszerű döntés csak ideiglenes és hamarosan újra vendégül láthatunk benneteket! Addig is vigyázzatok magatokra, és egyetek finomakat – búcsúzik az egyik népszerű kecskeméti étterem.
“Itt az állam változtatásai miatt zárunk be. Nem fogunk árat emelni, de a beszállítóink ezt teszik. Nem akarjuk a vendégeinket terhelni, emlékezzenek így a helyre. Persze szeretnénk újra kinyitni, amikor kedvezőbb lesz. Bezárunk és kivárunk. Most még iszunk egyet, és megnézzük a csinos vendégeket az ablakból” – nyilatkozta egy helyi lapnak az alföldi város másik közkedvelt helyének vezetője.
Köszönjük szépen az eddigi, támogatást, kitartást és élményeket! – búcsúzik egy borszaküzlet.
A vendéglátáson kívül az önkormányzati fenntartású sportlétesítmények is komoly bajba kerültek. Legutóbb Kiskunfélegyháza polgármestere számolt be arról, hogy felelős, adósságmentes gazdálkodást folytató, jó anyagi helyzetben lévő település az uszodája részleges bezárására kényszerül.
El fog maradni a karácsonyi díszkivilágítás, nem lesz ünnepi fényekbe öltöztetve a város, csakis a karácsonyfát állítják majd fel a megszokott helyén. De ugyanígy nem lesz korcsolyapálya és óriáskerék sem. Korlátozásokat vezetnek be szeptember 1-jétől a legnagyobb gáz- és villanyfogyasztó sportcsarnok és uszoda nyitvatartásában és szolgáltatásaiban is. A múzeum, a könyvtár és a művelődési központ nyitvatartásában és működésében is jelentős korlátozások lesznek. Nem indítanak új útépítéseket, építkezéseket – sorolja Csányi József.
A településvezető hozzátette:
a város az összes pénzét és jövőbeli bevételeit a gázra és a villanyra lesz kénytelen költeni innentől kezdve.
Van olyan erdészeti iskola, ahol a brutálisan megemelt rezsi miatt be kellett zárni a kollégiumot, így a bentlakásos erdészeti képzésben résztvevő diákok egy városközponti kollégiumban tanulhatnak arról, hogy milyen szép is a természetközeli életmód.
„Évtizedes hagyománya volt, hogy az erdőben lakhattak a gyerekek, a fiam például emiatt választotta a képzést” – osztotta meg egy Somogy megyei édesanya, hozzátéve, hogy
a kollégium bezárásával „éppen a képzés lényege veszik el.
(nyitókép:Kecsup)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!