daextlwcn_print_scripts(false);

Lakossági fórumot tartott a kampányhajrában Gyulán a Mi Hazánk Mozgalom, melynek politikusai folyamatosan járják az országot – az már más kérdés, hogy a globalista média erről is mélyen hallgat. Apáti István a helyi polgármesterjelölttel, Vidó Attilával ismertette a párt programját, elképzeléseit.

Vidó elmondta, tősgyökeres gyulai, akinek családja több száz éve él a városban. Korábban dolgozott postán, tűzoltóként, emellett rengeteg önkéntes feladatot, társadalmi munkát magára vállalt, főleg a rendvédelmi dolgozók érdekképviselete terén. Tette mindezt bármiféle fizetés vagy juttatás nélkül. Sőt, még költségtérítést sem fogadott el.

Az érdekvédelem a szívem csücske

– magyarázta Vidó.

Apáti István (balra) és Vidó Attila (jobbra)

Hallgatóságának elmondta, nem árul zsákbamacskát, ha bekerül a közgyűlésbe, pontosan azt fogja tenni kicsiben, amit a párt tesz nagyban a Parlamentben. Mindent támogatni fog, amelyről úgy ítéli meg, a város és a helyiek érdekeit szolgálja, akárkitől érkezzen is a kezdeményezés.

Emellett arról beszélt, megválasztott képviselőként igyekszik majd arra törekedni, hogy minél többet tudjon találkozni az emberekkel, mivel úgy véli, csak úgy ismerheti meg a lakosok problémáit és javaslatait, ha beszélget velük.

Polgármesterként

Vidó Attilának arra is kész terve van, ha a gyulai lakosok megtisztelik bizalmukkal, és megválasztják a város vezetőjének. Rámutatott, a Covid-időszak megmutatta, Gyula egy “egylábon álló város”, amely gazdaságát szinte teljes egészében a turizmusra építi. Ha az megszűnik, akkor pedig nagy a baj. A Mi Hazánk polgármesterjelöltje úgy látja, ez túlságosan kiszolgáltatottá teszi a várost, ami nyilvánvalóan nem jó.

Ugyanakkor hangsúlyozta azt is, a város “másik lába” nem lehet az akkumulátorgyár és egyéb összeszerelőüzemek. Vidó elsősorban a ’90-es években tönkretett és bezáratott, mezőgazdaságra épülő feldolgozóipart hozná vissza.

Csak egy példa: a gyulai húskombinát azon kívül, hogy mennyi helyinek adott munkát, több ezer embernek biztosít plusz megélhetési forrást azzal, hogy megvásárolta a környékbéli gazdák jószágait. Ezáltal mi, itt helyben, jó minőségű, hazai húst ehettünk, nem azt a nyugati szemetet, amit manapság a boltban eladnak nekünk

– mondta, hozzátéve, hogy ha már itt tartunk, miért ne lehetne nagyot álmodni? “Miért ne lehetne konzervgyárunk, vagy akár cukorgyárunk?” – tette fel a kérdést. Ezekben az üzemekben természetesen magyarokat foglalkoztatnának, mert a Mi Hazánk által vezetett települések nem kérnek a migránsmunkásokból. “Gyula a nyugalom szigete. Maradjon is meg annak” – jelentette ki Vidó.

Megígérte az egybegyűlteknek azt is, ha odakerül, a település forrásaival “jó gazda módjára” bánik majd.

Itt nem lesznek túlárazott beszerzések

– szögezte le. Márpedig projektek lesznek, ugyanis Vidó szerint a jelenlegi városvezetés főleg a turisták által látogatott részek, és azok környékének rendbetételével foglalkozik, holott a többi kerületben is “lenne mit csinálni”.

Az egészségügyre rátérve komoly hiányosságra hívta fel a figyelmeket. Azt elismerte, “magyar viszonylatban a gyulai kórház jól felszerelt”, ám ez mit sem ér, ha nincs személyzet, aki a betegeket ellátná. Szerinte tarthatatlan, hogy a megyei kórház a városban van, mégis, bizonyos osztályok évek óta nem üzemelnek, és ha bárkinek panasza van, annak át kell mennie Békéscsabára, mely autóval egyébként egy jó 20-25 perc, tömegközlekedéssel viszont 40-50 perc (ha sikerül a járatoknak nem késniük).

Ezen felül lobbizna azért, hogy a békéscsabai repteret minél hamarabb felújítsák, hogy az alkalmassá váljon nagyobb gépek befogadására is, hiszen az mindkét város előnyeire válna. Ahogyan azért is küzdeni fog, hogy Gyula ismét megyei jogú város legyen, amiből csak előnye származna a településnek. “Ez nekünk semmilyen költséggel vagy átszervezéssel nem járna, hiszen a megyei hivatalok jórésze amúgy is itt maradt” – mutatott rá.

“Pszichológiai hadviselés” a Mi Hazánk ellen

Vidó Attila után a párt országgyűlési képviselője, Apáti István szólalt fel. Ő egy rövid helyzetértékeléssel indított, részletesebben is belemenve a közvéleménykutatók tevékenységébe, melyek – a képviselő megfogalmazása szerint – “pszichológiai hadviselést folytatnak”. Szerinte az elmúlt időszakban azért jöttek ki olyan kutatási adatokkal, miszerint a Mi Hazánk be se jut az EP-be, hogy elbizonytalanítsák a szavazóikat. A szándék tehát az, hogy egy önbeteljesítő jóslatot hozzanak létre. Apáti emlékeztetett, 2022-ben ugyanezt a módszert alkalmazták, akkor is “elveszett szavazatnak” állították be a pártjára leadott voksokat, holott végül magabiztosan jutottak be a Parlamentbe. Sőt, sokáig úgy nézett ki, 7, de akár 8 mandátumra is esélyesek lehetnek.

Ezt követően arról beszélt, a magyarországi pártok közül az egyetlen antiglobalista párt a Mi Hazánk. A DK, a Tisza és a Fidesz épp úgy a globalistákat szolgálják ki. Ebből a szempontból “a legrosszabb talán a Fidesz, mely mindezt egy nemzeti mázzal leöntve teszi” – magyarázta. Rámutatott, a “nemzeti tőkésosztály” elképzelését minden épeszű ember támogatni tudja, ám szerinte az nem nemzeti tőkésosztály, ha 5-6 család gazdagodik meg.

Ez még egy iskolás osztálynak is kevés, nem hogy egy társadalmi osztálynak

– hívta fel a figyelmet Apáti, aki elmondta azt is, a Mi Hazánk elsősorban a mikro- és kisvállalkozásokkal építene “nemzeti tőkésosztályt”. “Ehhez még törvénymódosítás sem kell, csak megfelelően kell csoportosítani a fejlesztési forrásokat” – magyarázta.

A képviselő az akkumulátorgyárak kapcsán arról beszélt, szerinte ezeket a Fidesznek a kínai hitelekért cserébe kell megépítenie. “Ez az ára” – mondta, hozzátéve, hogy többször felkérdezte már a kormánypárti politikusokat, ám egyenes választ sohasem adtak. “Ugyanakkor nem is cáfolták. A hallgatásukat pedig beleegyezésként értékeltem” – tette hozzá. Apáti egyértelműen úgy látja, “a rendszert etetni kell”, és az éhes szájak betömése érdekében a kormánypárt feláldozza az ország jövőjét.

A magyar mezőgazdaság helyzetére rátérve elmondta, “tarthatatlan állapotok uralkodnak, ahol a gazdák, önhibájukon kívül, uniós lélegeztetőgépre vannak kötve”. Ennek fő oka, hogy a felvásárlói árak évek óta nem, vagy csak alig növekedtek, miközben a költségek robbanásszerűen megugrottak.

A magyar gazdák verejtékes munkával megtermelt javaikból azonban vajmi kevés haszna van a magyar embereknek, ugyanis az árut mind kiviszik külföldre, ahol a jó minőségű terményeket értékesítik, a kétes, vagy rossz minőségű árukat pedig behozzák, és eladják nekünk.

“Ebből nekünk mégis mi hasznunk van?” – tette fel a költői kérdést.

Szerinte a külgazdaság legfontosabb feladata lenne érdemi piacot találni a magyar áruknak, elsősorban itt az arab országokra kell gondolni. Ezt a munkát egyébként a Mi Hazánk már meg is kezdte – a kormány helyett, derült ki a képviselő szavaiból.

Rámutatott, ha azt a többszáz milliárdot, amit az akkumulátorgyáraknak adták, a mezőgazdaság fejlesztésére fordították volna, már sokkal jobb helyzetben lenne a magyar nemzetgazdaság.

Az EP-választások kapcsán arról beszélt, pártja nem csak azért akar kiküldeni 1-3 képviselőt, hogy azok ott 5 évig “jól ellegyenek”, hanem érdemi munkát várnak tőlük. Ennek bizonyítékául felhozta, hogy – elsősorban a pártelnök kőkemény munkájának köszönhetően – már épül egy új, európai pártcsalád, a valódi nemzeti pártokból, hiszen jelenleg az EU-ban minden frakció globalista.

Végezetül arról beszélt, miért nem “kidobott szavazat” a Mi Hazánkra voksolni. Emlékeztetett mindenkit, mindössze 6 képviselővel a 135 ellen többet értek el, mint a teljes balliberális-globalista tömb 14 év alatt. Említette a fúrt kutakat, melyek megsarcolását meg tudták akadályozni. A napelemesek ügyét is felhozta, valamint a magyar méhészek megmentését, és a készpénzhasználat alkotmányos védelmét, mely “ugyan még nem lefutott meccs, de az első csatát egyértelműen megnyertük”. Apáti ugyanakkor hangsúlyozta, ezeket az eredményeket nem kizárólag ők hatan érték el. “Ha nincsenek aktivistáink, párttagjaink, de legfőképpen, ha nem áll mögénk a magyar nép, semmire nem mentünk volna. Mert a Fidesz csak az erőből ért. Éppen ezért csak együtt, erőt felmutatva érhetünk el változást” – jelentette ki Apáti.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);