daextlwcn_print_scripts(false);

A francia válogatott afrikai származású játékosa még az Európa bajnokság elején fejtette ki pártpolitikai nézeteit. Mbappé a direkt politizálásért nem kapott büntetést, a török Demiral a gólöröméért azonban igen.

„Mindannyian láthatjuk, hogy a szélsőségesek nagyon közel vannak a hatalom megszerzéséhez, de lehetőségünk van arra, hogy döntsünk az országunk jövőjéről. Ezért arra kérek minden fiatalt, hogy menjenek el szavazni, és legyenek tisztában a helyzet fontosságával. Minden szavazat számít. Remélem, hogy jól döntünk, és remélem, hogy július 7. után is büszkén viselhetjük a francia mezt” – mondta az afrikai származású futballista még a kontinenstorna első napjaiban. A játékos azóta is rendszeresen osztja meg politikai nézeteit a hivatalos sajtótájékoztatókon, ám ezek semmilyen szankciót nem vontak maguk után az UEFA részéről. Tény, az európai szövetség részéről rendszeresen visszatérő motívum, hogy miközben a jobboldali jelképeket tiltja és bünteti, addig baloldali témákat gond nélkül meg lehet jeleníteni a pályán és a lelátón is.

Két meccses eltiltás gólörömért

Német sajtóhírek szerint két mérkőzésre szóló eltiltást kapott az UEFA-tól Merih Demiral, a török válogatott játékosa – írja cikkében az M4Sport oldala. Hozzáteszik, hogy az osztrákok ellen duplázó 26 éves török játékos,

Merih Demiral a második gólját követően politikai kötődésű kézmozdulatot tett, amely több országban is tiltott.

A kézmozdulat a Szürke Farkasok nevű török szervezetre utalhatott. Az M4Sport megjegyzi, hogy a szabályok szerint a politikai tartalmú üzenetek a pályán és a lelátón is szigorúan tiltva vannak az Európa-bajnokság ideje alatt. A politizálás a mérkőzések kapcsán csak az LMBTQ-lobbinak és a franciák afrikai származású játékosainak engedélyezett. Mbappé egyébként katasztrofálisnak nevezte, hogy a „szélsőjob”, vagyis a Nemzeti Tömörülés nyerte az előrehozott választások első fordulóját Franciaországban.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);