Még június 9-én este a Partizánnak nyilatkozva mondta azt Kovács Gergely, a XII. kerület frissen megválasztott szélsőbaloldali polgármestere, hogy a kerület egyik jelképe, a Turul-szobor nem fog a helyén maradni. A városvezető a felháborodás után némileg finomított álláspontján, és azt is kilátásba helyezte, hogy az ott lakókat kérdezi majd meg a szobor sorsáról. Nem vártuk meg, és mi magunk kérdeztük meg a környéken élőket: menjen vagy maradjon a Turul-szobor?
A Magyar Jelen szúrta ki és írta meg elsőként a Partizánnak adott interjúban Kovács korábban is belebegtetett tervét, miszerint a hegyvidéki Turul nem fog a helyén maradni. A jobboldalon érthetően nagy felháborodást kiváltó kijelentés nyomán később azt mondta, történészekkel kell majd egyeztetni az emlékmű sorsáról, majd a társadalmi egyeztetés lehetőségét is felvetette. Közben a legtöbb jobboldali, nacionalista szervezet vezetője, valamint ismert aktivisták álltak ki a szobor mellett és jelezték, nem fogják hagyni, hogy a szélsőbaloldali polgármester elszállítsa azt.
A Mi Hazánk mozgósítást hirdetett a Turul-szobor védelmére, ennek értelmében október 23-án az emlékmű melletti közterületen lesz a párt megemlékezése is, melyen összesen 20 civilszervezet vesz majd részt. Sőt, Novák Előd azt is bejelentette, hogy kezdeményezik a jelenleg név nélküli közterület Turul térre való keresztelését is. A Magyar Jelen sem maradt tétlen, a környéken élőket, dolgozókat kérdeztük arról, szerintük mi legyen a szobor sorsa? A válaszokból egyértelműen kiderül, hogy a többségnek nincs problémája az emlékművel, ami szerintük nyugodtan maradhat a helyén.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Turul térre nevezné a hegyvidéki szobor névtelen közterületét több mint 20 szervezet