Szórólapkampányt indít a Mi Hazánk a magyar sportban kialakult állapotok megreformálására, a mozgalom sportkabinetje több szakmai javaslatot, beadványt készül előterjeszteni a tavaszi ülésszakban.
Az a célunk, hogy a magyar adófizetők által fenntartott bajnokságokban döntő többségében magyar játékosok kapjanak szerepet, a cél eléréséhez kis lépésekkel tudunk közelíteni, mert az elmúlt évtizedet sportpolitikája olyan kedvezőtlen állapotot idézett elő, hogy sajnos már nem lehet egyetlen tollvonással helyrehozni – véli Nagy Attila, a Mi Hazánk sportkabinetjének elnöke.
Mekkora Magyarország?
A hetekben sokszor volt téma, hogy pontosan milyen jelképeket lehet bevinni a pályákra, a stadionokba. Lapunk több cikkben foglalkozott azzal, hogy a Nagy-Magyarországot ábrázoló jelképek kitiltása mögött kinek, vagy kiknek az érdeke, világnézete húzódhat. Ennek nyomán az országgyűlés alelnöke nyílt levelet is írt az MLSZ vezetőjének, a Fiala János által vezetett reggeli műsorban pedig Nagy Attila részletesen fejtette ki az álláspontját.
Szerintem nem csak eltűrni, de kifejezetten bíztatni kellene a szurkolókat arra, hogy a történtek ismeretében minél több ilyen jelképpel érkezzenek meg kedvenc csapatuk buzdítására – erősítette meg Nagy Attila lapunknak a kabinet állásfoglalását.
Hajrá magyarok
Nagy arra is rámutatott, hogy míg Romániában a labdarúgóknál 40% százalékos kvóta van életben, addig Magyarországon előfordulhat, hogy a legnagyobb múltú (FTC-UTE) összecsapáson a 22 játékosból csak 2-4 magyar a pályán a kezdéskor. Újonnan elkészített szórólapjainkon pontosan ezt a problémát érzékeltetjük a francia válogatott ábrázolásával, hiszen az összefüggés nem lehetne ennél egyértelműbb. A látványsportjainknak meg kell őrizniük nemzeti jellegüket, mert ez egy fontos identitásképző elem – indokolta.
Ezeket a szórólapokat minden 1.osztályú csapatot adó településen osztogatni fogjuk, mert szeretnénk megmutatni a szurkolói társadalomnak, hogy immár parlamenti erőként a Mi Hazánknak mik az elképzelései. Jelenleg az 50%-os kvótát tartjuk reálisnak a labdarúgásban, de szeretném hozzátenni, hogy már vannak jó példák. Ilyen a röplabda, ahol a hazai szövetség azt tűzte ki, hogy a bajnokságban a 6 játékosból 2-nek magyarnak kell lennie, aki ezt megszegi, azt büntetik. Nekünk viszont az az elképzelésünk, hogy nem külön-külön szövetségi szabályozásokra és előírásokra lenne szükség, hanem a sportágakra szabott egységes kvótatörvényre.
A 2022-es országgyűlési választások előtt a balliberális ellenzéknél életben volt egy olyan kvóta, hogy meghatározott számú roma képviselőnek befutó helyre kell kerülnie a közös listán, a Mi Hazánk ezt a sportban sokkal inkább indokoltnak tartja, mi azt szeretnénk, hogy a magyar tehetségek kerüljenek a befutó helyekre a népszerű sportágakban – részletezte.
Nagy hozzátette:
az előttünk álló országgyűlési ülésszakban terítékre fog kerülni a kérdés,
a részleteket a kabinet Facebook oldalán lehet naprakészen követni.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!