„A legfontosabb tanulsága a tegnapi közgyűlésnek minden bizonnyal az volt, hogy a gazdasági recesszió bizony Békéscsaba városának költségvetésében is érezteti hatását. Az a recesszió, visszaesés, ami koránt sem lenne ilyen mértékű a Fidesz-kormány teljesen elhibázott gazdaságpolitikája nélkül, mely hazánkat közönséges összeszerelőüzemmé degradálta, jövőnket pedig az elektromos autókhoz és akkumulátorgyárakhoz kötötte. Eme kettő nem csak a szakértők szerint zsákutca, hanem a januárban hivatalba lépő amerikai elnök, Donald Trump szerint is” – mondta sajtótájékoztatóján Gyebnár Dávid, a Mi Hazánk önkormányzati képviselője.
A politikus rámutatott, hiába szorgalmazta a Mi Hazánk Mozgalom a magyar mezőgazdaság, illetve a rá épülő feldolgozóipar megteremtését, javaslataik süket fülekre találtak a kormány berkein belül. Ez szerinte a békéscsabaiak, illetve Békés vármegyeiek számára különösen fájó, hiszen egykoron ez a térség volt csonka Magyarország éléskamrája,
s ha ez a mai napig így lenne, a gazdasági visszaesés közel sem érintene olyan súlyosan minket, mint most, mikor a kormány neoliberális gazdaságpolitikájának köszönhetően hazánk teljesen kiszolgáltatottá vált a nemzetközi gazdasági folyamatoknak
– tette hozzá.
Elmondása szerint ezt azért tartotta fontosnak kiemelni, mert így válik érthetővé, miért olyan eredményes „az Európai Unió zsarolópolitikája”, az EU-s pénzek visszatartása révén. Amivel egyébként a képviselő szerint nem a fideszes oligarchákat bünteti Brüsszel, hanem a vidéki Magyarországot. „Ezt mi sem szemlélteti jobban, mint hogy a térségünkben, tehát Békéscsabán és környékén, a tervezett 250 projektből jelen állás szerint jó, ha 40-50 megvalósul, az összes többit forráshiány miatt el kell kaszálni” – fejtegette.
A sajtótájékoztató végén pedig arra is felhívta a figyelmet, hogy hiába teltek már el évek a Covid-időszak óta, a kulturális élet, valamint a szórakoztatóipar továbbra sem tudta kiheverni azokat a károkat, amelyeket a Fidesz-kormány teljesen elhibázott lezáráspolitikája okozott. Számos intézmény küzd jelenleg is forráshiánnyal, vannak, akik helyzete egyenesen kilátástalanná vált a növekvő infláció miatt, valamint azért, mivel a nekik járó támogatások nem inflációkövetőek, évek óta egyáltalán nem emelkedtek, így reálértékükből rengeteget vesztettek.
Fotó: Gulyás Gergő/behir.hu
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!