Az azonnali kérdések előtt és a napirendet megelőző felszólalások után az interpellációkra került a sor a Parlamentben, amelyek között újfent szóba került az agrárium, miután az országgyűlés jegyzője arról érdeklődött, hogy a multinacionális cégek favorizálása helyett, mikor kerül a prioritások közé a magyar gazdák ügye.
„Mikor tervezi a kormány, hogy a külföldi multinacionális cégek helyett a magyar gazdákat és az agráriumot támogassa intenzívebben, akiknek a mostani helyzetben szó szerint a lét a tét?” – áll Dócs Dávid beadványában.
Hazánk elsősorban mindig is mezőgazdasági adottságaira tudott támaszkodni a történelem során. A magyar gazdák azonban nem tudnak a magyar kormányra támaszkodni ebben a vészterhes időszakban,
hiszen a megnövekedett terheik enyhítése helyett továbbra is a multiknak járó végtelen támogatás és újonnan a külföldi munkavállalóknak épített akkumulátorgyárak a kormány
gazdaságpolitikájának legfőbb iránya – festette fel a képet a Mi Hazánk alelnöke.
A jelen valósága azt mutatja, hogy a békeidőben is nehéz helyzetben lévő agrárszektornak az infláció és a háború csak tovább növelte a terheit, a túlzott bürokrácia, az új támogatási feltételrendszer, amelyre nem volt hagyva elég átállási idő, a támogatások sok esetben történő visszatartása sok gazdálkodót teljesen ellehetetlenít – tette hozzá.
A Mi Hazánk az egyetlen politikai erő, amely a dúsgazdag multik helyett a magyar kis- és középvállalkozásokat, a dolgozókat, a magyar gazdákat támogatná kiemelten. Önöknek tizenhárom évük volt, hogy elkezdjék felépíteni a magyar nemzetgazdaságot, ami mindez idáig nem sikerült, s most még a stratégiai irányt is rosszul választják meg.
„Mikor tervezi a kormány, hogy a külföldi multinacionális cégek helyett a magyar gazdákat és az agráriumot támogassa intenzívebben, akiknek a mostani helyzetben szó szerint a lét a tét?”
– hangzott el Dócs Dávid kérdése.
A választ Farkas Sándor adta meg, aki szerint egészen egyszerűen nem igaz az az állítás, hogy Magyarországon a külföldi multik több támogatást kapnának, mint a kis, vagy közepes agrárvállalkozások. Az agrárminisztérium államtitkára hozzátette, hogy a határozott cél ezen vállalkozások tovább erősítése és 2485 milliárd forint közvetlenül megy támogatásként az agrártípusú vállalkozásoknak – érvelt a Fideszes.
Dócs Dávid megítélése szerint jelenleg Magyarország legjobb termőtalajain éppen most épülnek mindenféle akkumulátorgyárak és a Mi Hazánk úgy látja, hogy egyre többen hagyják el a szakmát, ezért azonnali beavatkozásra és szemléletváltásra van szükség.
(fotó:MTI)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!