Az egyetem szerint sértő a "keresztnév" kifejezés

Az Egyesült Királyságban egy felvilágosuló egyetem arra tett kísérletet, hogy visszaszorítsa a "keresztnév" kifejezést. Az ok annyira magától értetődő, hogy könnyen kitalálhatjuk: sérti a nem keresztények érzékenységét.
A Kent Egyetem tehát arra kéri a diákjait, hogy ne használják így a kifejezést, mert az csak a keresztényekre vonatkoztatható.
Feloldásként pedig azt javasolják, hogy a "first name", vagy a "given name" kifejezésekkel éljenek inkább a nebulók. De a haladó egyetem még tovább ment, mert szerintük nem csak a keresztnévvel van probléma, hanem a vezetéknévvel is. Ez túlságosan macsó, patriarchálisnak tekinthető, mivel a "sire-name" szóból származik.
Beszédes, hogy a magyarban szinte csak a keresztnév kifejezést ismerik, ritkább esetben az utónév használatos.
Az irányelvek szerint a kifejezés megengedett, de nem ajánlott. Az egyetem vezetői azt javasolták, hogy helyette a "családnév" kifejezés legyen, mert az "elfogadhatóbb". Arról már nem rendelkeznek, hogy a család alatt mit értünk, de mindezek tükrében bátran ki lehet jelenteni, hogy mindent értenek alatta, ami nem család.
A hallgatóknak a nevekkel kapcsolatos ajánlások a Kent Egyetem egyenlőség, sokszínűség és befogadás online oldalain találhatók.
Vannak, akik továbbra is sértő módon akarnak élni
Tim Dieppe, a Christian Concern közpolitikai vezetője szerint az egyetem "irracionális félelmet mutat a "keresztény" kifejezés használatától, mintha azt szégyellni kellene. A kereszténység biztosította a nyugati civilizáció erkölcsi és szellemi alapjait" - mondta a Telegraphnak. "Ez a nyelvrendőrségre irányuló lépés a kereszténység elhagyásának újabb tünete".
Toby Young, a Free Speech Union alapítója szerint az irányelvek annak példái, hogy a "woke mozgalom" megpróbálja ellenőrizni, milyen nyelvezetet tartanak sértőnek. Hozzátette, hogy a tendenciát az amerikai egyetemekről is átvették.
"Azt is mondhatnánk, hogy gyarmatosítottak minket. A nyelv rendszabályozása minden totalitárius társadalom egyik jellemzője" - tette hozzá.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás