daextlwcn_print_scripts(false);

Fenyegető hangnemű üzenetben közölte Thierry Breton belső piacért felelős biztos Elon Muskkal, hogy kötelessége cenzúrázni a tulajdonában lévő X-platformon megjelenő tartalmakat.

Az Európai Bizottság az állítja, hogy Breton nem egyeztetett az elnökkel vagy a többi biztossal a levél elküldéséről, számolt be róla a Magyar Nemzet. Az intézmény szóvivői szerint Brüsszel nem akar beavatkozni az amerikai választásokba.

A Trump-interjú verte ki a biztosítékot

Thierry Breton, a a már fentebb említett uniós tisztségviselő levelében üzente meg Elon Musknak, hogy kötelessége cenzúrázni a potenciálisan „káros tartalmakat” (sic!)  a tulajdonában levő X platformon. Breton a levélben azt állította, hogy annak ellenére, hogy a Donald Trumppal a platformon folytatott tegnap előtti beszélgetésre az EU-n kívül került sor, az élő adásban elhangzottak hatással lehetnek az EU közrendjére, és ezért az unió digitális szolgáltatásokról szóló törvényének (DSA) hatálya alá tartoznak.

Állítólag a levél már régóta készen volt, ám a biztos úgy gondolta, hogy a hatalmas érdeklődésnek örvendő Donald Trump-interjú szolgáltatta a megfelelő pillanatot az üzenet átadására.

A lépés azonban rosszul sült el. Musk Breton levelére a 2008-as „Trópusi vihar” című vígjátékból származó mémmel válaszolt, Trump kampánystábja pedig azzal vádolta az EU-t, hogy „megpróbál beavatkozni az amerikai elnökválasztásba”, és azt tanácsolta az uniónak, hogy törődjön a saját dolgával.

Musk régóta szúrja a globalisták szemét

Nem ez volt az első alkalom, hogy Breton célba vette Elon Muskot. Múlt hónapban a biztos bejelentette, hogy az Európai Bizottság úgy ítélte meg, hogy az X megsértette a DSA-t, és hatalmas bírságokat szándékozik kiszabni Musk cégére, ha az nem egyezik bele a „gyűlöletbeszéddel és a félretájékoztatással” kapcsolatos korlátozásokba.

Az Európai Unió szerint az X nem eléggé átlátható, ezért megkövetelik a közösségi médiaplatformoktól, hogy kezeljék az „illegális tartalmakat” és a „közbiztonságot fenyegető kockázatokat”. Az Európai Unió azt is közölte, hogy elégedetlen az X ellenőrző rendszerével, mondván, hogy az „nem felel meg az iparági gyakorlatnak”. Brüsszel többek közt a pénzért megvásárolható kék pipákat kifogásolja.

Válaszként Elon Musk azt állította, hogy az Európai Unió titkos alkut próbált kötni vele egy, az EU által irányított cenzúra érdekében.

Breton gyorsan tagadta egy ilyen alku létezését, de Musk azt válaszolta, hogy „nyilvános bírósági csatát vár, hogy az európai emberek megtudhassák az igazságot”.

A woke esete a szólásszabadsággal

A dollármilliárdos vállalkozó még 2022 októberében vásárolta meg az akkori Twittert, miután nemtetszésének adott hangot az amerikai közösségimédia-platformon elterjedt amerikai állami cenzúra miatt. Musk azóta többször is a szólásszabadság bástyájaként jellemezte platformját, ahol a vélemények szabadon és korlátozások nélkül közzétehetőek.

A júliusi, Donald Trump elleni merényletet követően többen is felszólították az “igazi Vasembert”, hogy távolítsák el a gyűlölködő és a volt elnök halálát kívánó bejegyzéseket.

Musk erre közölte, hogy nála a szólásszabadság azokra a véleményekre is kiterjed, amelyekkel nem ért egyet, ugyanakkor ezen elv alapján ő is mindig meg fogja osztani az álláspontját, függetlenül attól, hogy ez esetleg egyesek érzékenységét sérti.

Nem csoda, hogy Musk a woke gondolatterroristák célkeresztjébe került, hiszen az általa képviselt nézetek általában szöges ellentétben állnak a neomarxista agymenéssel. Az utóbbi időben például felszólalt a genderlobbi ellen, de a Donald Trumppal készített X Spaces-beszélgetése (a Spaces, avagy Terek az X egyik funkciója, ahol beszélgetéseket lehet tartani közönség előtt, tulajdonképpen egy modern kori agóra) is széles indulatokat váltott ki a normalitásellenes körökben.

(Magyar Nemzet nyomán)

A Facebook-cenzúrához hasonlót akar az X-en az Európai Unió

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);