Találós kérdés: melyik velejéig korrupt, latin-amerikai banánköztársaságban eshet meg az, hogy egy politikust, miután összefonódott a városában működő maffiával, parlamenti mandátummal jutalmazzák? Képviselőként a bevándorlásellenes retorikát irányítva idegenek tízezreit telepíti be az országba, melyből ő és köre meggazdagszik, miközben az adott ország adófizetői törlesztik a hiányt. Mikor ez kiderül, a kormányfő bizalma csak erősödik az illető irányába, ahogyan a végrehajtómaffiában játszott szerepét sem vizsgálják a hatóságok, ő pedig felfele bukik és már a titkosszolgálatokat is az irányítása alá rendelik – melynek éppen ellene kellene nyomoznia. Ha lelkes olvasóink megtették tétjeiket, lelőjük a poént: nincs ilyen latin-amerikai ország, mert ez még ott is túl meredek lenne.
Rövid, ide nem illő bevezetőnk után térjünk is rá aktuális cikkünk főszereplőjére, mindenki Tónijára, Rogán Antalra, aki olyan csodálatos karriert futott be röpke 52 éve alatt, hogy még akkor is megérdemelne egy főhírt, ha Magyar Péter nem állította volna reflektorfénybe.
Évek szállanak a nyári fák alatt, oly vidám az ének
Minél jobban ismerjük a Fidesz elitjét, annál inkább az az érzésünk, a KISZ-tagság, a kommunista időkből származó pártkönyv, de még az ügynökmúlt sem hátrány a „polgári konzervatívoknál”, sőt, elnézve a képviselőket, lehet, hogy még előny is. Cikkünk főszereplője nem erre az előítéletre fog rácáfolni, hiszen Rogán Antal is a KISZ-ben kezdte pályafutását, ahol alapszervezeti titkárként építette a dicső (internacionalista) szocializmust. Olyan kitörő lelkesedéssel, hogy mikor már mindenki a vagyonátmentésen és a rendszerváltás elsikkasztásán dolgozott 1988 novemberében, a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium KISZ-szervezetének jelentősége semmit sem csökkent, sőt, egy cikkben még büszkén el is dicsekedtek a szervezetbe való belépés feltételeinek szigorításán. Ugyanezen írásban méltatták a „Ki tud többet a Szovjetunióról?” vetélkedőt (mely „fun factek” közül a katyni mészárlást valószínűleg illett kihagyni), de üdvözölték a gimnázium (MSZMP) pártszervezetével való együttműködést is. A cikket Rogán Antal iskolai KISZ-titkár írta alá. Mint látni fogjuk a későbbiekben, mindenki Tónijának rendre kihagy a memóriája. Ez a súlyos gondja sajnos már a kétezres években elkezdődött nála, hiszen 2002-es önéletrajzából a KISZ és a Párt szolgálatában tett alázatos munkái teljesen kimaradtak, holott igen nagy lelkesedéssel és alázattal szolgálta a rendszert. Az ezredfordulón már úgy emlékezett, hogy 1995 előtt nem volt semmiféle politikai tisztsége.
Az ifjú szívtipró a ’90-es években aztán ráébredt, hogy ő voltaképpen nem is kommunista, hanem polgári „keresztény-konzervatív”. Előbb a Fidelitas, a Fidesz ifjúsági szervezetének alapító tagja lett, majd 1997 novemberétől már a szervezet alelnöke is volt. 1998-ban pedig mint kormánypárti képviselő került be a parlamentbe. A 2002-es bukás apróbb visszaesést jelentett a karrierjében, parlamenti mandátumát önkormányzatira cserélte, ám innen karrierje már csak felfelé ívelt, hullámvölgyek nélkül. Vagyis ível, hiszen személye túlél mindent, Tóni érinthetetlen, bukni nem tud, csak feljebb lépni. Pedig lett volna mibe belebukni…
Portik és Vizoviczki
2006-ban, mikor Rogán Antal az V. kerület polgármestere lett, nem csak a város ügyeit örökölte meg, de a helyi „üzletembereket” is, akik mindig szerettek jó kapcsolatokat ápolni a politikával. A két legismertebb figura ezek közül alighanem Portik Tamás és Vizoviczki László voltak, akikkel az önkormányzat igen jövedelmező kapcsolatot ápolt – az ott élő, tisztességes lakosok kárára, de hát na, nem lehet mindenkinek kedvezni, nem igaz?
Vizoviczkiről egyébként azt mondták, „az ő ligájában már nincsenek pártok. Ott csak egy rakás pénz van, amiből mindenki akar”. Az idézet jól hangzik, ám téves. Itt sokkal inkább arról van szó, hogy valójában nincs két oldal, hiszen a „jobboldal” és a „baloldal” a színfalak mögött ezer szállal kötődik egymáshoz, és voltaképpen mindketten ugyanazt az urat szolgálják.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy teljesen mindegy volt, hogy a városvezetés épp szegfű vagy narancs, sokáig nemcsak Vizoviczki ténykedett zavartalanul, de a „baloldaliként” jellemzett Portik is. Utóbbi egy bírósági meghallgatásán beszélt arról, régóta ismeri Rogán Antalt, aki „aktív társasági életet él, rendezvényekre, vacsorákra jár”. Állítólag egyszer az utcán is találkoztak, ahol Rogán boldogan mesélte, milyen autót vett az éppen aktuális feleségének. Portik azt is állította, hogy 2008-2009-ben egy bírósági tárgyaláson ismerte meg Pápa Marianne-t, Habony Árpád nagynénjét.
Portik arról is mesélt, egy alkalommal Pápa Habonnyal tárgyalt arról, hogy Rogán intézi a piaci árnál olcsóbb ingatlanokat. Beszélt egy listáról, amin szerepelt az a Károly krt. 25 szám alatti ingatlan is, amit Pápa a bérlőknek járó 30 százalékos kedvezménnyel vett meg, majd nyolc hónappal később 52 millió forintos haszonnal értékesített. Az állította, ezen a listán több olyan ingatlan volt, amelyeken könnyű volt átvenni a bérleti jogot, mert a bérlő nem tudta fizetni a bérleti díjat. Igaz, a bérlők gyakran azért nem tudtak törleszteni, mert a bérleti díjat egyik hónapról a másikra jócskán megemelték. Az így megszerzett ingatlanokra aztán már járt a bérlőknek járó 30 százalékos árkedvezmény.
Portik azt állította, Habony egyszer felhívta Pápát, hogy „kellene a pénz”. A pénzt, tízmillió forintnyi eurót, vallomása szerint maga Portik vitte el egy Centrálhoz közeli Fidesz-irodába Rogán Antalnak. „Késő délután volt” – emlékezett a találkozóra. Köszöntek egymásnak, Portik pedig mondta, hogy „a Marianne küldi a pénzt”. Elmondása szerint a találkozó után Habony jelezte Pápának, hogy Rogán kevesellte a pénzt, amire a nő csak annyit felelt:
„így is nagyon drága a Tóni”.
Ezen megállapítást nem tudni, hogy Vizoviczki és emberei is osztották-e, az „üzletember” egyik alkalmazottja arról viszont beszélt, hogy minden szezon elején négymillió forint kenőpénzt kellett fizetniük azért, hogy a belvárosi teraszok kinyithassanak. A pénz átadása se volt egyszerű, ugyanis – állítólag – Rogán azt csak személyesen Vizoviczkitől fogadta el. Ha a „főnök” nem ért rá, akkor megesett, hogy hónapokig nem tudtak kinyitni. Rogán ezt az alkalmazottat beperelte rágalmazásért, az előkészítő ülésekre viszont már nem ment el, majd a tárgyalás kezdete előtt visszavonta a feljelentést. Rájött, nem ér rá bíróságra járni, elvégre ő egy miniszter.
Kettejük kapcsolata azonban nem merül ki ennyiben.
A belvárosi önkormányzat ugyanis többször, még Rogán Antal polgármestersége idején is kedvezményesen adott el ingatlanokat Vizoviczkihez köthető cégeknek. Tették mindezt úgy, hogy a hivatalban is tudták, hogy a vállalkozóhoz köthető éttermekben és nightclubokban lehúzzák a vendégeket.
Csak egy példa: A Dolce Vita helyiségét 2009 és 2012 között havi nettó 370 ezer és 535 ezer forint közötti áron bérelték. Ez 2300-3300 Ft/négyzetméter árat jelent. A Dolce Vita szomszédjában, szintén önkormányzati bérleményben működött a Vizoviczkihez kötődő Nosztalgia étterem is. A helyiség bérleti díja a 2009-es havi nettó 523 ezer forintról ment fel 2012-re 593 ezerre. Ez négyzetméterenként 1600-1800 forint. Az ingatlan.com elemzése szerint 2009 és 2012 között ezen a környéken a kiadó vendéglátó-helyiségek és üzletek átlagos négyzetméterára havi 4741 forint volt.
Vagyis Rogán vezetése alatt az önkormányzat meglehetősen nagylelkű volt, mikor Vizovickinek kellett bérbe adni egy-egy ingatlant.
Nem érdemes vizsgálni
Érdekesség még, hogy Vizoviczki emberei a lehallgatott beszélgetéseken mindig a cégcsoport érdekeinek támogatójaként hivatkoztak Rogán Antal polgármesterre. Mikor felmerült a gyanú, hogy a jegyző (akit korábban ők fizettek le) a riválisoktól is elfogad kenőpénzt, és megpróbál keresztbe tenni nekik, biztosra vették, hogy Rogán vagy alaposan elbeszélget vele, vagy kiteszi a szűrét. A fideszes politikus neve gyakran előkerül a lehallgatott beszélgetéseken, ám az ügyészség nem érezte fontosnak, hogy firtassák az ügyben betöltött szerepét, így még tanúként sem kívánták meghallgatni.
Vizoviczki kapcsolati hálójáról sem tudunk biztosat, hiszen a telefonhívásait és a lehallgatásokat is titkosították, kizárólag a Nemzeti Védelmi Szolgálatra van bízva, hogy azok közül mit kíván nyilvánosságra hozni, és mit nem.
Az ember, aki senkit sem ismer
Ha a Nemzeti Védelmi Szolgálat nem is túl közlékeny, Rogán Antal annál beszédesebb volt. Kiderült, jóformán senkit sem ismer, és semmiről nem tud, ami a kerületében polgármestersége alatt folyt. Előbb Portikkal kapcsolatban jelentette ki, sem neki, sem az általa vezetett önkormányzatnak nem volt üzleti kapcsolata vele, Portikot nem ismeri, soha nem találkoztak. Sőt, Pápa Marianne-t, Habony Árpád nagynénjét sem ismeri, soha nem is találkozott vele.
Később kiderült, Rogán Vizoviczki Lászlót sem ismeri, soha nem is találkozott vele. (Ezen a ponton már érdemes lehetett volna megkérdezni tőle, Orbán Viktorral egyébként találkozott már, egyáltalán ismeri őt?)
Mindenesetre Rogán azt akarta elhitetni a közvéleménnyel, hogy az V. kerület polgármestereként nem ismerte a térség legnagyobb vendéglátósát, nem tudta, hogy Vizoviczkiék behálózták az ő jegyzőjét, ahogyan arról sem tudott semmit, hogy az „üzletembernek” több embere is tevékenykedik az önkormányzatban. De még csak arról sem volt semmiféle fogalma, hogy az önkormányzat által felbérelt könyvvizsgáló olyan jó kapcsolatokat ápolt Vizovickiékkel, hogy annak letartóztatása után segíteni próbált a vagyonuk Liechtensteinbe menekítésében.
Rogánnak még akkor sem volt gyanús az „üzletember” tevékenysége, mikor az V. kerületi önkormányzat is tárgyalt a kerületi éttermek, bárok túlszámlázásairól és a vendégek panaszairól. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a szervezet az ország, de főleg a főváros „jó hírét” a határon túlra is elvitte. Több külföldi nagykövetség is tiltólistára tett egy rakás belvárosi vendéglátóhelyet, mert a személyzet átverte a külföldi turistákat. Ha az önkormányzat vetett volna egy pillantást ezekre a listákra, azt a „megdöbbentő” felismerést tehette volna, hogy a Belvárosban jórészt Vizoviczkihez köthető klubok szerepelnek rajtuk. Persze, hogy is tehetett volna ilyet, hogyha a polgármesternek még a név sem mondott semmit.
Szegény Rogánnak ráadásul szerencséje sincsen, hiszen a bizonyítékok, amelyek tisztára mosták volna a nevét az ingatlanmutyikban, rejtélyes módon megsemmisültek. Egészen pontosan „nem ismert technikai okok miatt” megsérült az a CD, amin a belvárosi ingatlanértékesítések miatt hűtlen kezelés gyanújával folyó nyomozás egyik bizonyítéka, a Rogán Antal polgármestersége idején eladott 800 ingatlan listája van. Ez pedig annyira fontos anyag volt, hogy még másolatot sem készítettek róla. Hát na, a rendőrség sem tökéletes.
Meg kell adni a módját
Rogán Antalról aztán 2010 után kiderült, nem csak az asszonyt kényezteti el, magára is ad. Louis Vuitton táskáját annyira szerette, hogy még a parlamentbe is azzal járt. Igaz, mikor az ország mintegy fele a létminimum környékén tengődik, a középosztály meg lassan beleolvad a nyomorba, akkor ez nem biztos, hogy a legszerencsésebb kiegészítő a nemzet alázatos szolgájának.
Ezt Rogán is belátta – vagy beláttatták vele –, ugyanis később egy jótékonysági árverésen megvált táskájától. Igaz, szerzett helyette egy másik túlárazott irattáskát, de hát na, az vesse rá az első követ, aki sosem akart drágább táskát, mint az asszony lábbelije.
Gucci csizma, ideális viselet éhező gyerekeknek szervezett jótékonysági eseményekre
Rogánék olyannyira nem palástolták, mennyivel az átlag fölött is állnak, hogy már egy ország találgatta, amikor látják őt vagy kedves nejét, vajon hány millió forint sétál el előttük?
Az igényes, Painttel megszerkesztett képet a Párbeszédnek köszönhetjük, az árak a 2014 előtti időkből valók, amikor a forintnak még volt értéke. Azóta az infláció már a Holdról is látszik.
Orbán, „a nép egyszerű gyermeke” természetesen megvédte hűséges szolgáját, és egy parlamenti kérdésre közölte, őt nem zavarja a luxus, a Rogánt ért támadások csak megerősítik pozícióját. Ha pedig a miniszterelnök velünk, ki ellenünk? – gondolhatta mindenki Tónija, mikor 2016-ban felült egy helikopterre, hogy odaérjen Szabolcs megyébe Szabó Zsófi igazi multikulturális esküvőjére a „sokszínű” „vállalkozó” kedvesével.
Rogánék csak tovább színesítették az amúgy sem sápadt egybegyűlteket, mikor felcsattant mindenki kedvence, Kis Grófo, aki a helikoptert látva kitüntette az egykori kis KISZ-titkárt a megtisztelő(?) „bulibáró” címmel.
Hát még mi milyen büszkék vagyunk rá, hogy egyre több országgyűlési képviselő hallgat Kis Grófot
Ide migráns legfeljebb kötvénnyel
A 2012 és a 2016 közti évek igazi viharos időszakok voltak. Akkor még a Fidesz-kormány is kőkemény „idegenellenes” politikát követett. Akkor még nem jöhettek importmunkások tízezrei, hogy a frissen kirúgott magyarok helyét átvegyék. Nem hozták őket, nem adtak nekik szállást, és legfőképp nem adtak nekik munkát. Akkor az asztalra csaptak, és azt mondták, ide migráns csak akkor jöhet, ha fizet. No, persze nem a magyar államnak, hanem a sógor-koma-jóbarát triumvirátus cégeinek.
Mikor egy ország rohant az urnákhoz népszavazáson elutasítani a bevándorlást, bizonyos körök nagyot szakítottak a letelepedési kötvényekkel, amiket strómanok cégein keresztül módos külföldieknek árultak. A letelepedési kötvények vásárlása ekkoriban szerte Európában kedvelt módszere volt a nemzetközi bűnözői köröknek és a terrorszervezeteknek is.
A letelepedési kötvényprogrammal kapcsolatos adatokat alig 2,5 év után aztán ki is adták a G7-nek, csak egy pert kellett megnyerni hozzá. Ezekből kiderült, a Fidesz-közeli, túlnyomó többségében offshore cégek 160 milliárdot kaszáltak.
Ebből 102 milliárd volt a szolgáltatási díj, amit a külföldiek fizettek, és 60 milliárd forint volt a kamat, ami a magyar adófizetőket terheli. A magyar állam mintegy 34,7 milliárd forintot utalt olyan cégek számlájára, amelyek a Kajmán-szigeteken, Liechtensteinben, Cipruson, Máltán és Szingapúrban vannak bejegyezve.
A letelepedési programból az ország nem profitált, sőt a túl magas kamatok miatt több milliárd forintot bukott. Egyes számítások szerint legalább 21 milliárdot veszített az állam a letelepedési kötvényeken. Az egészen csak és kizárólag a Fidesz-közeli közvetítőcégek nyertek.
Hab a tortán, hogy a koncepciót a mi közgazdász zsenink, Rogán Antal találta ki. Az első és legjövedelmezőbb közvetítőcégeket maga Rogán javasolta, és a többi is csak az általa vezetett gazdasági bizottság beleegyezésével kaphatott engedélyt. Az egész ügyet rohamtempóban kellett keresztülverni a parlamenten, és a legfontosabb kérdésekben valamiért a Rogán vezette gazdasági bizottság döntött.
Rogán adta be a törvényjavaslatot, ő vezette fel a gazdasági bizottság ülésén az ülésről készült jegyzőkönyv szerint, és kizárólag ő próbálta érdemben megvédeni a teljesen súlytalan kritikáktól. (Mint emlékezetes, ebben az időszakban Vona Gábor már megkezdte a Jobbik kasztrációját, és már félúton volt a zátony és a balliberális-globalista oldal felé, így nem maradt párt, mely hiteles kritikát tudott volna megfogalmazni a kötvénybiznisszel szemben.)
Aztán valahogy úgy alakult, hogy kötelezően bejöttek a fent említett közvetítőcégek. Velük kapcsolatban Rogán győzte meg a bizottságot, hogy nem lehet kizárni ezeket a titkos hátterű offshore cégeket, hiszen “sok cégforma mögött el lehet bújni”. Amúgy meg ezek nem is Magyarországon fognak működni.
Az első jelentkezők a gazdasági bizottságnál pedig nem voltak mások, mint akiket véletlenül Rogán épp ismert, utánuk nézett, és “nagyon megnyugtatták a nevek”. Közülük néhányat fel is sorolt, olyan szinten méltatva őket, hogy “komoly emberek”, “jegyzett üzletemberek”, “életrajzuk impozáns”. A bizottságot pedig meggyőzte Rogán megnyerő mosolya és megbízható arcéle.
Nem kötvényből, feltalálásból
Nagyjából a kötvénybiznisszel párhuzamosan Rogán amúgy sem csekély vagyona még tovább gyarapodott. No, nem kétes ügyekből gazdagodott, hanem tiszta, becsületes feltalálásból. A nevéhez fűződik ugyanis egy elektronikus dokumentumok ellenjegyzésére és személyazonosság igazolására szolgáló rendszer “feltalálása”, majd értékesítése. A sikert még az sem gátolta meg, hogy az általa feltalált technológiát – többek között – a Magyar Telekom már évek óta használta. Rogán és feltalálótársai (mert azért nem egyedül alkotott ilyen forradalmit) el is adták a találmányt a Mobilsignnak, amely cég tulajdonosa régi jó ismerőse a feltalálóknak, így nem is csoda, hogy az ő technológiájukban bízott, nem pedig a Telekom által használtban.
Innovatív találmánya 2017-es vagyonnyilatkozata szerint bruttó 25 milliót jövedelmezett neki, ám az igazi siker csak ezt követően jött el. 2021-ben ugyanis feltalálásból már kerek 408 millió forintot keresett. Bruttóban sajnos, így a sarcoláshoz hasonlítható magyar adózási törvények miatt ebből jó sok milliót elvett az állam, amiért aztán se érdemi egészségügyi ellátás, se használható utak nem járnak cserébe. Bár, lehet, helikopterrel ezt annyira nem veszi észre.
A korrektség kedvéért vagyonnyilatkozatába ezúttal beleírta újabb feleségét, Barbarát is, akinek vállalkozását a Rogánnal való románc után 1600 millióval hitelezte meg az MNB. Rogánék egyébként nem felelőtlenek, csak addig nyújtózkodnak, ameddig a takarójuk ér, így a kiadós spórolásnak köszönhetően félre tudtak tenni 616 milliót takarékbetétben.
A végrehajtómaffia kapcsán is előkerült a neve
2021 végére a Mi Hazánk Mozgalom több éves nyomozása végre beérett, és a párt parlamenten kívüli erőként elérte azt, amit az (ál)ellenzék 11 éves országgyűlési semmittevése munkája alatt nem tudott: megbuktatták a végrehajtói kar elnökét, és kirobbantották a végrehajtómaffia-botrányt, amire aztán a gátlástalan globalista ellenzék is megpróbált rátelepedni.
A szálak egyre magasabbra értek, jóval túlmutatva Schadl Györgyön. Hamarosan kattant a bilincs Völner Pál miniszterhelyettes csuklóján is, akiről kiderült, kenőpénzeket fogadott el a kamara elnökétől, amiért cserébe „pár apróbb szívességet” kellett teljesítenie. Ma már azt is tudjuk, hogy Varga Judit igazságügyi miniszterként már jóval a botrány előtt el akarta távolítani Völnert, ám az államtitkárnak Vargán túlnyúló kapcsolatai lehettek, ugyanis Orbán személyesen vétózta meg a leváltását.
Vajon ki telefonálhatott oda az érdekében?
Közben a nyomozók legnagyobb bosszúságára kiszivárogtak a lehallgatott anyagok, melyekben szerepel egy rejtélyes Tóni és egy Barbi, akiket a mai napig nem volt képes azonosítani se a titkosszolgálat, se a nyomozóhatóság, pedig biztosan éjt nappallá téve dolgoznak az ügyön, megfeszített tempóban. Még az sem vitte őket közelebb a megoldáshoz, hogy időközben kiderült, Rogán kabinetfőnöke, Nagy Ádám is részesévé vált a Völner-botránynak. Kiszivárgott nyomozati anyagok alapján a volt igazságügyi államtitkárt megvesztegető Schadl György volt az, aki elintézte, hogy Rogán kabinetfőnöke a Pécsi Tudományegyetemen vizsga nélkül szerezzen érdemjegyet. A gyanú szerint Nagy Ádám meg sem jelent a vizsgán, ráadásul még az egyetem rendszerében is Schadl intézte a jelentkezését. A lehallgatott anyagokban az is szerepel, hogy a későbbiekben is folyamatosan egyeztettek Nagy előmeneteléről és vizsgáiról.
Sokatmondó tény az is, hogy Rogán válása után a kabinetfőnöke édesapja vásárolta meg a volt felesége, Cecília nevén lévő ingatlant. Mindemellett Nagy Ádám felesége önkormányzati bérlakást is szerzett az V. kerületben Rogán polgármestersége idején. Nagy Ádám egyébként Rogán egyik fiának a keresztapja is.
Egy teljes államapparátus találgatja, ki lehet a hangfelvételeken szereplő rejtélyes Tóni és Barbi
Mindezek nem kezdték ki a bizalmat Rogán Antal irányába, és Orbán Viktor annyira bízik hűséges szolgálója tisztességében, hogy 2022-től már a titkosszolgálatok irányítását is rábízta propagandaminiszterére. Ideértve azokat is, akik eddig végezték a Völner-Schadl ügyhez köthető lehallgatásokat és bizonyítékgyűjtéseket. Vagyis immáron főnökük ellen is nyomozniuk kellene. Reméljük, ezúttal nem semmisülnek meg gyanús körülmények között bizonyítékok olyan ügyekben, melyekben hiába keveredett gyanúba Rogán, az ügyészség amúgy sem érezte szükségesnek a meghallgatását, még tanúként sem.
A telefonunkba is beköltözne
Ezek után a leghaloványabb okunk sincs az aggodalomra, mikor azt halljuk, hogy Rogán Antal hivatala szeretne beköltözni a telefonunkba, természetesen azért, hogy az életünket könnyebbé tegye. Bízzunk bennük, még azt se engedjük, hogy megingassa hitünket, hogy „szuverenitásunkat őrző” kormányunk véletlenül pontosan ugyanazt szorgalmazza, mint a Nagy Újraindítás meghirdetője, Klaus Schwab, vagy akár a Rothschild-klán. Ha már a közös pontoknál tartunk, a Covid idején alkalmazott oltásterrorban is nagy volt az egyetértés a Fidesz és a globalisták között. A kampány fő felelőse pedig Rogán Antal volt, aki egyrészt maga is aktívan szorgalmazta még a harmadik oltás felvételét is, másrészt gondoskodott arról, hogy a hírességek és megmondóemberek (jó pénzért) oltásra ösztökéljék a lakosságot.
Rogán volt, Rogán van, és Rogán lesz!
Jóllehet, mindezek elsőre elkeserítően hangzanak, és egy magyarországi banánköztársaság képét is kelthetik az olvasóban, legalább egy dologban megnyugodhatunk:
Orbán Viktor egy dologban nem hazudott, minden Rogánt ért kritika csak megerősítette a miniszter pozícióját.
Szabó Norbert
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!