„Jusson börtönbe minden állatkínzó!" – Monoron tüntetett a Mi Hazánk

Tüntetést szervezett a Mi Hazánk a Monori Járásbíróság épületéhez az állatvédelemért csütörtök délelőtt. Az esemény apropója egy teljesen abszurd eset volt: Kisberk Szabolcsot, a párt gyömrői képviselőjét és állatvédelmi szakpolitikusát feljelentette rágalmazásért a több száz állatot megkínzó és kivégző sintér, Herczig József, mivel „gyilkos sintérnek” nevezte őt. A témában megjelent írásunk csupán egy kis szeletét mutatja be a sok szörnyűségnek, ami Herczig keze alatt történt. A nemzeti szervezetek ismét kitettek magukért, az ideálisnak egyáltalán nem mondható időpont ellenére (mely a bírósági tárgyalás kezdetéhez volt kötve) a Betyársereg tagjai is imponáló létszámmal voltak jelen.
A rendezvényt konferáló Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke elsőként László Attilát, Pilis polgármesterét, a Magyar Önvédelmi Mozgalom korábbi vezetőjét szólította a színpadra, aki beszédében elmondta, hogy Pilis is azok közé a települések közé tartozott, ahol a sintéri feladatokat a „Dodi” becenévre hallgató Herczig látta el.
Még polgármestersége kezdetén tőlük is vittek el tíz kutyát, melyekről utána többet nem is hallottak.
A botrány decemberi kirobbanása után azonnal szerződést bontott a sintérrel, és annak korábbi „szolgálatait”, megismerve azok valós hátterét, nem volt hajlandó kifizetni.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy hiába hangoztatja a kormány a drogosbűnözéssel való leszámolást, ehhez közel sincs elég ember. Például a legutóbbi hétvégén egy biciklit lopott el Pilisen egy drogos bűnöző, ám segítségkérés ellenére nem tudtak rendőrt biztosítani az esethez, így egy városőrnek kellett saját kezébe venni a dolgokat.
Nem meglepő tehát, hogy az állatvédelemben is magukra maradtak a hazafias szervezetek, de mint elmondta, így is erőt tudnak mutatni, annak ellenére, hogy rendszeresen fenyegetik őket fotelhuszárok.
„Nem fog minket senki sem eltántorítani, minden támadást dupla erővel fogunk megtorolni!”
– ígérte a volt MÖM-vezető.

Horváth Tünde levelét Pércsi Viktória, a Mi Hazánk Ifjai alelnöke tolmácsolta a közönség felé. Tünde egy évig dolgozott Herczig keze alatt, de amint megtapasztalta mi zajlik ott, már csak a bizonyítékok, információk gyűjtése miatt maradt, illetve hogy annyi állatot mentsen meg, amennyit csak tud. Miután Dodi fülébe jutott (a rendőrök által!), hogy köpött a hatóságoknak, a hölgyet – elmondása szerint – agyba-főbe verette embereivel a gyilkos sintér.
A beszámoló szerint mindennapos volt a menhelyen és a sintértelepen a halál és a kín, ráadásul sem a hatóságokra, sem az állatvédőkre nem lehetett számítani.
Egy alkalommal Dodi azzal dicsekedett, hogy 170 panaszt tettek ellene egy év alatt, mégsem történt egy intézkedés vagy ellenőrzés sem. Állítása szerint „mindenki a zsebében van”.
Konkrét, brutális eseteket is felsorolt a korábbi dolgozó, ezek közül a rendszeres „leürítéseket” érdemes kiemelni. Bizonyos időközönként Dodi párjával, Tímeával, illetve a csicskaként tartott „Öcsivel” közösen gyilkolta le a „felesleges” állatokat. A borzalmas tetteket az illegálisan beszerzett T61 nevű anyag befecskendezésével hajtotta végre, miközben az állatok nyakára hurkot kötöttek, hogy ne vonyítsanak.
A telep és környezete tele volt állattetemekkel.
A higiénia ismeretlen fogalom volt, a szerencsétlen jószágok saját ürülékükben hemperegtek, mozgásterük minimálisra volt szűkítve. Táplálékot csak romlott ételekből álló moslék formájában kaptak, az adományként kapott eledeleket mindig hazavitte vagy eladta a sintér. A telep burjánzott a betegségektől, állatorvost Tünde egy év alatt egyszer sem látott.
Annak ellenére, hogy Herczig József 30 éven keresztül büntetlenül gyilkolt, és közvetett módon lopta az emberek pénzét, semmivel nem gyanúsították még meg, ráadásul az állattartástól sem tiltották el.
„Börtönt az állatkínzó sintérnek!”
– zárta szavait Horváth Tünde.

Kisberk Szabolcs, a rendezvény főszónoka arról számolt be, hogy bár nem hivatalos forrásból tudja, de egy újságírótól arról értesült, hogy a csütörtökre kitűzött tárgyalás – amin vádlottként hallgatták volna ki, mert Dodi rágalmazásért feljelentette – elmarad. A Mi Hazánk Pest vármegyei képviselője, Gyömrő önkormányzati képviselője beszédét félbeszakítva be is ment a bíróságra, ahol arról tájékoztatták, hogy jól értesült, elhalasztották a tárgyalást, mert további emberek ellen is feljelentést tett Herczig. Azonban időbe telik kinyomozni, hogy kik ellen, ugyanis kommentelőket jelentett fel, akik szintén gyilkos sintérnek nevezték, és néhány hozzászóló álprofilról tevékenykedett – ami tegyük hozzá nem csoda, tekintve azt, hogy mi történt Horváth Tündével.
Kisberk arról is beszélt, hogy Dodi telephelyén még mindig vannak állatok, nagyjából tíz macska és egy kecske is.
„De már az önmagában abszurd, hogy szeptember 24-e óta folyik a nyomozás, ennek ellenére a gyilkos sintér szabadlábon lehet, és köztünk jár"
– hangsúlyozta a mi hazánkos politikus.
Kisberk szerint ez nyilvánvalóan nem lehet véletlen, hiszen az eddigi tevékenységét is csak amiatt végezhette Herczig, mert komoly összeköttetései voltak, mondhatni ő volt a problémamegoldó ember a környéken. Gyömrő város vezetésének hozzáállása több mint árulkodó, ugyanis Gyenes Levente korábbi polgármester, aki a háttérből még mindig mozgatja a szálakat, videót forgatott a sintér védelmében. Igaz, ezt néhány óra elteltével le is törölte, felismerve, hogy vállalhatatlan, akit véd. Kisberk Szabolcs elmondta, azt sem zárja ki, hogy a városvezetés titokban örült az őt ért undorító támadásnak.
Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos felé is éles kritikát fogalmazott meg a politikus, ugyanis Horváth Tünde már jócskán a botrány kirobbanása előtt tájékoztatta Ovádit a menhelyen és a gyepmesteri telepen uralkodó állapotokról, azonban a fideszes országgyűlési képviselő a füle botját sem mozdította, sőt tovább támogatta az ámokfutást anyagilag. A botrány után persze egyből bement a HírTV-be elmondani, hogy szigorítani kell az ellenőrzéseket, és kilenc kutya megmentésével dicsekszik azóta is, miközben több száznak az élete szárad a lelkén. Végül lemondásra szólította fel Kisberk a kormánybiztost, és javasolta, hogy az összes alkalmazottjának a keresetét fordítsák inkább egy országos ivartalanítási programra.
„A tapasztalatok alapján kijelentette: ma Magyarországon megélhetési állatvédelem van. A fejesek semmit nem tesznek, a civilek pedig saját pénzükön menekítik ki az állatokat az állami telephelyekről, úgy is fogalmazhatnánk, hogy közpénzből zajlik az állatkínzás. Valamennyi hatóság mulasztásaival is asszisztál ehhez."
Ezzel szemben a Mi Hazánk Pest vármegyei frakciója már most el tudta érni, hogy 100 millió forintot elkülönítsen a közgyűlés egy délkelet-pesti állatvédelmi központ létrehozására – húzta alá Kisberk Szabolcs.
A mi hazánkos politikus hozzátette, számos „állatvédő” arra kérte, hogy ne háborgassa a rendszert, amelybe már olyan jól belekényelmesedtek (a tüntetésen hivatalos formában a Betyársereg mellett csak a Szurkolók az Állatokért vett részt, ami árulkodó). Kisberk szerint azonban teljes átalakításra van szükség. Az őt ért támadásra utalva azt mondta, „van még autóm, nem fognak elrettenteni, ha azt is tönkreteszik, akkor pedig a segítőimmel megyek majd, de számítsanak rá, hogy bárhová becsengethetünk, és jobban járnak, ha beengednek”.
Mint elmondta, a gyömrői horrormenhely csak a kezdet, december óta özönlenek a segítségkérések irányába az ország minden pontjáról. A következő feljelentést is megtette már Aranyi János ellen, aki szintén Gyömrőn tevékenykedik, és a telepén több mint gyanús körülmények uralkodnak.
„Jusson börtönbe minden állatkínzó!”
– zárta beszédét a Mi Hazánk politikusa.

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás