loading
Menü
Támogatás

A Budapest Pride után jöhet a budapesti csőd

2025. jún. 30. 13:09
2 perces olvasmány
Fotó: Magyar Nemzet/Hatlaczki Balázs) Fotó: Magyar Nemzet/Hatlaczki Balázs)

A Fővárosi Közgyűlés ülésén a tét nem kevesebb, mint a főváros csődje. Budapestnek ugyanis csak július első napjáig van költségvetése, így a június havi bérek kiutalása is kérdésessé válik a hétfői ülés sikertelensége esetén – írja a Magyar Nemzet.

A lap szerint mindössze hat napirendi pontot tárgyalnak hétfőn a Fővárosi Közgyűlés ülésén amelyből a legfontosabb a következő félévi költségvetés megszavazása lesz. Mint emlékeztetnek, a 2024 decemberében a Tisza párt és Karácsony Gergely között köttetett alku értelmében Magyar Péterék ugyanis csak egy június 30-ig tartó költségvetést szavaztak meg.Vagyis amennyiben a Tisza bármilyen okból ezúttal is távol marad a szavazástól, vagy nem fogadja el a javaslatot, úgy nem lesz érvényes költségvetése a fővárosnak.

Éppen ezen súlyos helyzet miatt a Magyar Nemzet információi szerint több, a fővárosi munkavállalókat tömörítő szakszervezet is demonstrációkat szervez a Fővárosi Közgyűléssel egy időben a Városháza udvarában, illetve a testület ülésterme előtt. A demonstrálók egyértelmű célja a lap szerint, hogy megmutassák, milyen komoly felelősség terheli a Fővárosi Közgyűlés képviselőit a költségvetés elfogadásakor.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás