Az IKEA-dolgozók után a gumiipari munkások is sztrájkolhatnak
Kép forrása: magyarepitok.hu
A Magyar Jelen Fogaskerék című műsora nemrégiben foglalkozott az IKEA-dolgozók sztrájkjával, és úgy tűnik, ezúttal máshol, más területen, de újabb sztrájk készülődik. Erről írt Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetvezetője.
- Az IEKA-dolgozók után a gumiipari dolgozók is kiállnak magukért, erről tájékoztatott Radics Gábor szakszervezeti titkár. Miközben tízmilliárdokat visznek ki az országból, a magyar dolgozóktól filléreket sajnálnak. A Mi Hazánk kiáll a szegedi gumigyári munkások mellett! Ugyanis újabb multinacionális vállalat mutatja meg, hogyan néz ki a valóság a "befektetőbarát" Magyarországon - írja a Mi Hazánk politikusa.
Mint fogalmaz, a szegedi gumigyár dolgozói évek óta termelik a profitot, a nyilvánosan elérhető cégadatok alapján pedig ennek meg is lett az eredménye: nagyságrendileg 160 milliárd forintos árbevétel, 60 milliárd forintos adózott eredmény, miközben az elmúlt három évben közel 100 milliárd forint osztalék került külföldre a tulajdonosokhoz.
- És mit kérnek ezért cserébe a dolgozók? - teszi fel a kérdést.
- Mindössze 2%-os további béremelést és egyszeri bruttó 230 ezer forintos jutalmat. A szakszervezet számításai szerint a vita éves nagyságrendje mindössze 300 millió forint, tehát aprópénz ahhoz képest, amekkora nyereséget termeltek a munkavállalók - hangzik a válasz.
- Ráadásul a munkáltató olyan magatartást tanúsított, amely súlyosan sérti a tisztességes érdekegyeztetés alapelveit. A dolgozókat arról tájékoztatták, hogy a szakszervezet nem írja alá a megállapodást, miközben a szakszervezet állítása szerint azt előzetesen meg sem kapta tárgyalásra. Egy érdekvédelmi szervezetet nem lehet azért támadni, mert nem írt alá egy olyan dokumentumot, amelyet nem is bocsátottak rendelkezésére - emelte ki.
A Mi Hazánk régóta figyelmeztet arra, hogy a multinacionális vállalatok jelentős része felborította a munka és a tőke közötti egyensúlyt Magyarországon. A magyar emberek dolgoznak, a profitot pedig kiviszik az országból. Különösen aggasztóak azok az állítások is, amelyek szerint egyes cégek a régió béreit egymáshoz igazítva próbálják mesterségesen alacsonyan tartani a fizetéseket. Ha ilyen gyakorlat valóban létezik, azt a versenyhatóságnak ki kell vizsgálnia.
- A Mi Hazánk számára egyértelmű, a magyar dolgozók nem másodrendű emberek a saját hazájukban. Nem fogadható el, hogy a multinacionális cégek százmilliárdokat vigyenek ki az országból, miközben a béremelésre már "nincs fedezet". Radics Gábor arról is tájékoztatott, hogy pénteken még tárgyalóasztalhoz ülnek. A tárgyalások még lehetőséget adnak a megegyezésre, a munkáltatónak most kell bizonyítania, hogy partnerként tekint a dolgozóira -folytatja Lantos.
- A Mi Hazánk teljes támogatásáról biztosítja a Szegedi Gumigyár Szakszervezeti Alapszervezetét és minden olyan magyar munkavállalót, aki tisztességes bért és megbecsülést követel. STOP a multik extraprofitjának! Megbecsülést a magyar dolgozóknak - zárul a bejegyzés.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás