Berlin: AfD-s siker - Mi Hazánk támogatással

Mint arról beszámoltunk mi is, a Mi Hazánk Mozgalom gratulált a német Alternative für Deutschland 2023. február 12-én megtartott berlini megismételt választáson elért eredményéhez. A párt 9,1%-os listás eredményével az AfD berlini frakciója mostantól 17 fős ellenzéki erőként vesz részt a Berlini Tartományi Parlament munkájában. Külön gratuláltak azon képviselőknek, akik egyéni körzetet nyertek. Köztük Gunnar Norbert Lindemann-nak, aki a Mi Hazánk meghívására már többször járt Magyarországon: többek között részt vett az Ásotthalmon megrendezett Magyar Sziget Nemzetközi kerekasztal rendezvényen, valamint a Mi Hazánk kongresszusi felszólalója is volt 2022-ben. A Mi Hazánk egy delegációval érkezett, hogy tapasztalatokat cseréljen a német ellenzéki párttal, és ha már ott volt, segített a az AfD kampányában is, erről kérdeztük őket.
- Sajnos a tapasztalatomat nem lehet reprezentatívnak nevezni, hiszen egy olyan körzetben segítettünk be az AfD helyi jelöltjének, amelyet ő korábban is megnyert, így elég nagy népszerűségnek örvend helyben. Azért mondtam, hogy sajnos, mert ha Németországban ez az eredmény országosan így lenne, akkor egészen más kép élne bennünk az ő migrációs, vagy akár lmbtq politikájukkal kapcsolatban. Gunnar Lidemannt nagyon szeretik a saját körzetében, minden alkalommal, amikor jártuk az utcákat, rendszeresen megállították, kértek tőle újságot, támogatásukról bíztatták az ott lakók - fogalmazott a Magyar Jelennek Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjainak elnöke.
- A másik élmény amit kiemelnék egy olyan jelenség, amely nyugaton nem mondható egyedinek. Postaládázás közben figyeltünk fel arra, hogy a helyi Antifa, egyedi gyártású kisfüzetet készíttetett erre a körzetre, amelyet minden háztartásba eljuttattak és amelyben felhívják a figyelmet a "szörnyűségesen szélsőséges" AfD elleni voksolásra. Hogy honnan volt erre pénze egy nonprofit civil szervezetnek, azt a kedves olvasók fantáziájára bízom, annyi segítséget adnék hozzá, hogy többen említették nekünk ott helyben, a német balosok által adott belügyminiszter elég jó kapcsolatot ápol az antifasiszta hálózattal - folytatta.
Érdeklődtünk, milyen az AfD kapcsolata a fiatalokkal, mire elmondta, ezt a kérdést éppen akkor tették fel a párt helyi képviselőinek, amikor kijött az a mérés, ami azt mutatja, hogy Magyarországon a Mi Hazánk 20%-on áll és igen népszerű a fiatalok körében.
- Az ottaniak reakciója azonban lehangoló volt. Bár a német kormány Németország jövőjét nem rájuk, hanem délről érkezett bevándorlókra építi, mégis az a tapasztalat, hogy a fiatalabb generációk nem az AfD felé fordulnak elsősorban. Az utcákon járva a fiatalok stílusából, kitűzőkből, szivárványos táskából inkább azt a következtetést lehetne levonni, hogy az ő érdeklődésüket a woke kultúra határozza meg leginkább - foglalta össze.
- Az otthoni harcaink mellett kiemelten fontosnak tartjuk, hogy Európa-szerte olyan szervezetekkel szövetkezzünk, akikkel azonos irányba képzeljük el kontinensünk jövőjét. A 20.század egyik legnagyobb tanulsága, hogy a megosztott Európa gazdasági mélyrepülést és hosszútávú konfliktusokat eredményez. Nekünk példát kell mutatnunk az északi civilizáció számára. Nincs több időnk, ha nem fogunk össze, nem keressük az európai szövetséget, akkor hamarosan már csak a történelem könyvekben fognak írni a kultúránkról.
Megkezdtük a kapcsolatfelvételt az Alternative für Deutschland ifjúsági szervezetével a Junge Alternativával, már az első megbeszéléseken túl is vagyunk és biztos vagyok benne, hogy hamarosan velük is tud bővülni testvérszervezeteink listája
- összegezte gondolatait.

Körvonalazódik egy új EP-frakció is
- Az AfD-vel, ezen belül is Gunnar Lindemann-nal, a berlini tartományi parlament képviselőjével a kapcsolatunk már nem újkeletű. Mostanáig rendezvényeken, ünnepi alkalmakkor sikerült hangot adni annak, hogy együtt gondolkodunk, hasonló a politikai látásmódunk. Ez alkalommal egy új lehetőség adódott: február 12-én megismételt választásokat tartanak Berlinben, és a Külügyi Kabinet elnökeként felajánlottam a segítségemet a kampányban. Lindemann képviselő úr nem hezitált sokáig, elfogadta a felajánlást, és néhány nap múlva a Mi Hazánk Ifjaival autóban ülve tartottunk Berlin felé, hogy 3 napon át segítsük a kampányt. A legfrissebb hétvégi felmérések szerint Gunnar Lindemann egyéni győzelemre számíthat, ezért ez egy újabb mérföldkő lehet az AfD életében, és így a Mi Hazánk és az AfD kapcsolatában is - nyilatkozta Árgyelán János, a Mi Hazánk külögyi kabinetjének elnöke.

- A lakosság körében, főleg a keleti tartományokban egyre népszerűbb AfD nagyon nehéz helyzetben van, mert a média és a többi politikai szereplő igyekszik karanténban tartani minden oldalról. A baloldali és liberális pártok számára gyűlölt ellenség az AfD, mert bárki, aki a német nemzetért, Németország érdekeiért emel szót, és nem azt a mainstream polkorrekt álláspontot képviseli, hogy a bevándorlás a legjobb dolog, ami Németországgal történhet, az LMBTQstb propaganda mindenek feletti, az oroszok a világ legfőbb ellensége, és hasonlók. A ún. "kereszténydemokrata" oldal pedig a balliberális oldallal karöltve maximálisan kiszolgálja a globalista nagytőkét és zászlajára tűzi annak politikai céljait, tehát valójában csak nevében "demokrata" és "keresztény", ezért ugyanúgy veszélyként tekint az AfD-re.
A magyar és a német politikai viszonyok között egyértelműen felfedezhetők párhuzamok, beleértve az AfD és a Mi Hazánk hasonló politikáját, létrejöttének politikai szükségességét és erősödésének okait
- ismertette.
- A Mi Hazánk és az AfD együttműködése úgy mélyíthető el, ha több szinten, és több módon is folyamatosan kiállunk egymás mellett. Az európai politikában gyakran hallunk "partneri" kapcsolatokról, ami a legtöbbször nem más, mint egy féloldalas megállapodás aláírása (vagy még az sem), meg egy kézfogós fénykép és kész. A Mi Hazánk Külügyi vezetőjeként én nem ilyen "partneri", hanem valódi, "szövetségesi" viszonyokban gondolkodom, ahol közös kampányokról, közös politikai akciókról, egymásnak nyújtott fizikai segítségről beszélhetünk, valamint nemcsak a legfőbb vezetők, hanem a tagok és a kampánycsapatok személyes találkozása és közös munkája jelenti az együttműködést.
Több európai nemzeti mozgalommal, párttal elindultunk már ezen az úton, ilyen barátokra találtunk Bulgáriában, Lengyelországban, Svédországban, Észtországban, Hollandiában is. Természetesen számítunk arra, hogy ezek a kialakulóban lévő barátságok gyümölcsözőek lesznek a jövőben is, és az így kialakult viszonyok egy közös frakciót fognak eredményezni az EP-ben.

Viszont jelenleg olyan tektonikus mozgások indultak el az európai nemzeti-jobboldali politikában, hogy korai lenne még bármit is megjósolni. Visszatérve az AfD-re: jelenleg több, eltérő külpolitikai irányvonal is körvonalazódik a párton belül, amelyek közül csak az egyik az általunk is képviselt, több új frakció létrehozása az EP-ben. A nyári elnökválasztás fogja eldönteni, hogy milyen külpolitikai irányban indulnak tovább, de ettől függetlenül folytatjuk a közös gondolkodást, mert nekünk nem kell "megerőszakolni" önmagunkat, hogy együttműködjünk (mint például Magyarországon a balliberális "összefogásnak"), mi természetesen szövetségesei vagyunk egymásnak - zárta gondolatait. Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás