daextlwcn_print_scripts(false);

Az Európai Bizottság eltörölné a 150 eurós vámhatárt és megemelné a vámot. Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint azonban ez hatalmas terheket róna a vámhatóságokra, és akár kereskedelmi háborúba is torkollhat – adta hírül az szmo.hu.

Régi, még csak nem is kommunista Kínához köthető trükk, hogy a frissen megjelenő nagyáruházak egyszerre több féle terméket is árulnak, méghozzá jelentősen aláígérve a lokálisan beágyazott üzleteknek és vállalkozónak. Esetleg óriási bevezetőakciókkal csábítják át magukhoz a vevőket, felborítva az adott térség addig tökéletesen működő gazdaságát. Mikor ezt egy másik nép csinálta, akkor teljesen rendben volt, ám mikor a “fagyi visszanyal”, és már őket károsítják meg a saját módszereikkel, akkor már az Európai Bizottság is úgy érzi, ideje lenne fellépni a folyamatok ellen.

Ennek jegyében hirdet harcot most az Unió a Temu, a Shein és egyéb (pártállami pénzektől és befolyástól aligha mentes) kommunista kínai webáruház ellen. A történelem már bebizonyította, hogy “fogyasztói erkölcs” gyakorlatilag nem létezik, a tömegnek teljesen mindegy, kitől jut hozzá a termékekhez, az egyetlen szempont a “nagyérdemű” számára, hogy azt minél olcsóbban tegye meg, bonyolultabb összefüggésekben nem kíván elmerülni. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Temu mostanára letarolta a magyar piacot, miközben a belföldi e-kereskedelem lendülete elfogyott. A GKID gazdasági kutatóintézet összefoglalójából az is világosan látszik, hogy az egész piacot reklámokkal szőnyegbombázó kínai kereskedőknek köszönhetően az online vásárlók bázisa gyorsan nőni kezdett. (Ehhez fő segítséget a Facebooktól kaptak, mondhatni, a keleti és a nyugati globalisták egymást segítve harcolnak a nemzetgazdaságok ellen.) A jelenség alig fél év leforgása alatt olyan méreteket öltött, hogy már nem csak az internetes, hanem a hagyományos kereskedelemre is veszélyt jelent.

Az áruházak “első hullámába” rengeteg európai kereskedőcsalád beleroppant, akik azonban túlélték a viharos évszázadokat, azokat kívánja most kivégezni a kínai tőke, az igen olcsó (ugyanakkor többnyire silány minőségű) ruházati és műszaki cikkeivel. “Nem nehéz belátni, hogy ez a helyzet, ha nem változik meg, egyszerűen eltünteti a térképről az európai kiskereskedőket. Tehát még vevőként sem lehet az az érdekünk, hogy egy olcsó pólóért vagy karóráért csődbe vigyünk egy egész iparágat itt Európában, ami romló életszínvonalhoz és munkanélküliséghez vezethet” – írja még a nacionalizmussal aligha vádolható szmo.hu is.

Érdekes módon itt a környezetért mindig úgy aggódó balliberális, globalista portálok arra nem térnek ki, hogy a kommunista Kínából érkező bóvlik nem csak az európai gazdaságot teszik tönkre, de előállításuk és szállításuk jóval károsabb a környezetünkre, mint akár Európa összes marhatelepe – mégis az utóbbi van a “sötétzöldek” célkeresztjében. Holott eme marhatelepek olyan cikkeket állítanak elő, amire valóban szüksége van az embernek, míg Kínából az esetek nagy többségében olyan dolgokat rendelünk, melyre egyébként nincs is igazán szükségünk.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);