loading
Menü
Támogatás

22 és fél év fegyházra ítélték a lányait éveken át bántalmazó férfit

2026. márc. 11. 13:44
2 perces olvasmány
Kép forrása: birosag.hu Kép forrása: birosag.hu

A Fővárosi Törvényszék 22 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a férfit, aki kiskorú lányát és szintén kiskorú nevelt lányát éveken keresztül bántalmazta, valamint velük erőszakkal szexuális cselekményeket végzett – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség szerdán az MTI-vel.

Közleményükben azt írták: a Fővárosi Törvényszék a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség vádirata alapján több rendbeli szexuális erőszak bűntette, több rendbeli kapcsolati erőszak bűntette és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt 22 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte a férfit, 

aki 2012 és 2022 között a vele együtt élő kiskorú lányát, valamint a vele egy háztartásában élő, ugyancsak kiskorú nevelt lányát rendszeresen bántalmazta, illetve velük erőszakkal különböző szexuális cselekményeket végzett. 

A férfi a büntetésből feltételes szabadságra nem bocsátható. 

Az MTI-nek küldött tájékoztatás szerint a férfi a vele élő élettársát ezen időszak alatt ugyancsak többször bántalmazta, nem egyszer súlyos sérülést okozva neki. 

A nő azonban az elszenvedett bántalmazások mellett egy-egy esetben segítséget nyújtott a férfinak abban, hogy a saját, illetve nevelt lányával erőszakkal szexuális cselekményt végezzen. 

Az emiatt szintén vádlott nőt a Fővárosi Törvényszék két rendbeli, társtettesként elkövetett szexuális erőszak bűntette és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt 13 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte. A bíróság ezen felül mindkét vádlottat eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi. 

A bíróság az ítélet kihirdetését követően elrendelte a bűnügyi felügyelet hatálya alatt álló nő letartóztatását, a férfi letartóztatását pedig az eljárás jogerős befejezéséig fenntartotta. 

A vádképviseletet ellátó ügyész a bíróság ítélete ellen mindkét vádlott vonatkozásában, hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása végett fellebbezést jelentett be – olvasható a sajtóanyagban.

Kapcsolódó:

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
További cikkeink
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás