A legutóbbi műsorban a Mi Hazánk politikáját több kritika érte amiatt, hogy a szombaton kiújult palesztin-izraeli konfliktus kapcsán még keddre sem adott ki a párt a palesztinokat elítélő és Izraelt feltétlen támogatásáról biztosító közleményt. Ez azóta sem történt meg, közlemény ugyan lett, de a párt egyik oldalra sem állt, inkább a magyarországi problémák teszik ki a mindennapjait – magyarázta el Dúró Dóra.
Ilyen előzmények után érkezett ismét a Mi Hazánk elnökhelyettese a stúdióba, hogy ismét megfagyassza a levegőt. Dúró
azt mondta, hogy a magyar katonákat vissza kellene hívni az izraeli határról.
Elmondta, hogy a Mi Hazánk mind a két fél részéről elítéli a civil áldozatokhoz vezető katonai hadműveleteket, ezeket sajnos előre lehetett tudni.
Megerősítette, hogy a terroristákkal szemben sem elfogadható az a fellépés, amelynek következtében „járulékos veszteségként” civilek esnek áldozatul. A kijelentés nem tetszett Gajdos Tamásnak, de a Mandiner újságírója is szükségesnek érezte kiemelni, hogy az izraeli hadsereg mennyi mindent megtett például a tájékoztató kampányokkal a civilek megmenekítése érdekében – mármint saját csapásaik elől.
A magyar katonák hazahozatala biztonságpolitikai jelentőséggel bír, a kormány az orosz-ukrán konfliktus kapcsán azt hangoztatja, hogy nem a mi háborúnk és nem küldünk katonákat, a Mi Hazánk Izrael és Palesztina esetében is ezt a következetességet kéri számon – mondta.
Az EP választásokkal és az önkormányzati választásokkal kapcsolatban a „mi módon” kérdés hangzott el, az országgyűlés alelnöke egyértelműsítette, hogy
egyik választáson sem indul együtt és nem fog össze egyik balliberális párttal és a Fidesszel sem a Mi Hazánk.
Helyben és az EP-választásokon sem képzelhető el semmilyen politikai együttműködés.
A képviselő bízik a választókban és abban, hogy a Mi Hazánk jövő nyártól képviselőt fog tudni küldeni Brüsszelbe. Az önkormányzati választásokról annyit árult el, hogy a nagyvárosokban hamarosan elkezdik bejelenteni a polgármester-jelölteket.
WHO pandémiaszerződése
„Az életünket alapvetően befolyásoló tervezetet készül elfogadni a WHO. A szerződés és a két hozzá kapcsolódó dokumentum teljesen megszűntetné a nemzetállamok szuverenitását, ha ezt elfogadják, akkor a WHO főigazgatója mondhatja meg mikor lesz kijárási tilalom, járványhelyzet, vagy épp távoktatás”
-ez teljes mértékben elfogadhatatlan.
Hozzátette: covid idején is azt tapasztaltuk, hogy a korrupt vakcinabeszerzésekkel a Big Pharma érdekeit szolgálták ki, a lezárások pedig sokkal inkább voltak a Great Reset elemei, mint a magyarok egészségét megvédő intézkedések.
A pandémiaszerződés elleni küzdelemben más párttól nem kap segítséget a Mi Hazánk, a külügyminisztérium egyenesen azt írta Dúró Dórának, hogy Gyurcsányista, Orbán Viktor nem válaszolt neki az országgyűlési kérdésére, egyértelmű tehát, hogy a pártok közül csak a Mi Hazánknak fontos ez az ügy. Különös tekintettel arra, hogy Szijjártó maga nyilatkozta, hogy Magyarország mindenben a WHO ajánlásainak fog engedelmeskedni és Tedrosz Gebrejeszusz a barátja – emlékeztetett.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!