Az egyik legolvasottabb amerikai napilap, a New York Times egyik vezető szerkesztője megtiltotta az újságíróknak, hogy oknyomozásba kezdjenek a koronavírus esetleges laboratóriumi eredetével kapcsolatban – számolt be róla a brit The Spectator magazin.
A zsidó származású A. G. Sulzberger által kiadott New York Times újságírói számára megtiltották, hogy a koronavírus laboratóriumi eredetét vizsgálják. Ennek legfőbb oka az volt, hogy tavaly az akkori elnök, Donald Trump rendszeresen hangoztatta ennek valószínűségét. Válaszul a szélsőliberális lap felelős szerkesztői kijelentették, a koronavírus eredetének vizsgálata „túl veszélyes” lenne. No nem az országra, hanem a Demokrata Pártra és kampányukra nézve.
„2020 elején azt javasoltam a főszerkesztőnek, hogy vizsgáljuk ki a COVID-19 eredetét. Azt mondta nekem, hogy veszélyes erről cikket írni, mert alapvető ellenállás volt azzal, hogy bármi olyan eredményre jutunk, ami azt sugallná, a COVID-19 mesterséges vagy laboratóriumból szivárgott ki”
-nyilatkozta egy névtelenségét kérő szerkesztő a brit magazinnak.
A New York Times egy másik névtelenségét kérő munkatársa ugyan erről beszélt. Azt állította, javaslatot tett erre a főszerkesztőnek, azonban
a szerkesztőségben a laborszökevény-teóriát „összeesküvés-elméletnek” és „rasszistának” nyilvánították, amivel nem lehet foglalkozni.
Hozzátette, Trump nyilatkozatai alapján sok téma „no-go zónába” került.
A Spectator szerint a helyzet viszont ennél is aggasztóbb. Rövid utánajárás után kiderítették ugyanis, hogy
számos, szélsőliberális és kultúrmarxista lapot pénzel millió dolláros összegekkel a kínai állampárt. Többek között a New York Timest és a Washington Post-ot.
A Times szóvivője a brit lapokban megjelent cikkre annyit mondott, a benne foglaltak „nevetségesek”. Majd megnyugtatott mindenkit, a liberális média „függetlenobjektív”, így kizárt, hogy parancsra, vagy bármiféle ideológia mentén kívánnák befolyásolni a közvéleményt.
Fotó: Getty Images
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!