daextlwcn_print_scripts(false);

A 39. Formula 1-es Magyar Nagydíjat rendezik a hétvégén a Hungaroringen. Az elmúlt években ezt a versenyt sem kerülte el a politika, idén azonban a hagyományok is megjelennek majd két versenyző sisakfestésén is.

A francia Esteban Ocon az Alpine színeiben nyerte meg a mogyoródi futamot még 2021-ben. Az ismetlésre sok esélye nincsen, hiszen azóta sem sikerült a győzelemnek még csak a közelébe sem jutnia, mégis érthető módon különleges helyet foglal el karrierjében a magyar futam. A 2021-es évben már a Herendi készítette a győztesnek járó serleget, a francia versenyző az idei esztendőben egy olyan sisakmintát készíttetett a manufaktúrával, amelynek mintája a futamgyőzelemért három éve járó serleget idézi.

Esteban Ocon a győzelmére emlékeztető sisakfestéssel, háttérben a Magyar Nagydíj serlege

A győzelemért hajt a McLaren angol versenyzője

Lando Norris az egyik legnagyobb ígérete a Formula 1 mezőnyének. A McLaren egyre jobb autót készít, ennek ellenére tavaly még talán inkább a meglepetés kategóriájába esett a versenyző második helye a Magyar Nagydíjon. A győzelmet, mint szinte az összes versenyen 2023-ban, Max Verstappen szerezte meg.

A holland aztán a Herendi által készített porcelán trófeának nem örülhetett sokáig.

Azt ugyanis a szokásos pezsgőzés első pillanataiban sikerült összetörnie Lando Norrisnak. A Herendi később újra legyártotta a trófeát, amit a McLaren versenyzője a manufaktúra képviselőivel vitt el és adott át Verstappennek.

Norris ennek emlékére döntött úgy, hogy az idei esztendőben különleges, egyedi sisakfestésben versenyez majd Magyarországon, amelyet szintén a Herendi készített el számára (lásd kiemelt képünkön). A célja az elmúlt futamok alapján egyértelműen a győzelem lehet. Amennyiben sikerül neki, úgy talán a serlegre is jobban vigyáz majd.

Visszaszáll a magyar Turul madár

Be kell látni, mindkét minta igen szépre sikeredett. Az egy sportolótól nyilván nem várható el, hogy tisztában legyen egy-egy ország minden hagyományával, ahol versenyeznek, mégis kellemes érzés látni a magyar motívumokat használó pilótákat.

Ráadásul sokkal jobban esik a magyar lelkeknek is ez a fajta tisztelgés hagyományaink előtt, mint az érzékenyítő provokációk.

„Slusszpoénként” pedig zárjuk a cikket a Ferrari plakátjával melyet az olasz csapat a Magyar Nagydíjra készített és hivatalos felületein is megosztotta. Csak Kovács Gergely és a hivatásos rettegők meg ne lássák a karmaiban kardot tartó Turul madarat…

A hétvégi futam teljes menetrendjéről ide kattintva tájékozódhatnak. Az időmérőt szombaton 16 órakor kezdik, míg a futam vasárnap délután 15 órakor rajtol el a Hungaroringen.

Kiemelt kép, képek: instagram