Magyarországon a Mi Hazánk az egyetlen olyan párt, amely a kiskorúak oltása mellett az oltások kötelezővé tételét is ellenzi. A nemzeti sorskérdésekben radikális megoldásokat sürgető szervezet most ismételten az Alkotmánybírósághoz fordult a kötelező oltás és az oltási könyvek diszkriminatív jellege miatt.
A koronavírus és az arra adott gazdasági, társadalmi, politikai válaszok természetesen minden országban megosztják a pártokat. Általánosságban kijelenthető, hogy azok az erők, amelyek magukat a konzervatív oldalra sorolják, vagy a multinacionalizmus és a liberalizmus eszméivel szemben fogalmazzák meg, szinte kivétel nélkül szkeptikusak a vakcinákat illetően. Korábban is látványos volt, hogy a gazdaságot alapvetően nemzeti keretben felépíteni kívánó politikusok majd minden országban lezárásellenes álláspontot képviseltek pártjaikkal. Az is jól nyomon követhető, hogy a nem kormányzó nemzeti pártok faltörő kos szerepet vállaltak országuk újranyitásában, így helyezték nyomás alá saját kormányukat.
Nagy-Britanniában, ami a lezárásellenességet és a kötelező oltást illeti a ‘Mi Hazánk szerepébe’ a Richard Tice által vezetett a Reform UK került. Választási plakátjukban arra figyelmeztettek, hogy aki a kormányra szavaz az a lezárásokra is voksol.
Az értelmetlen, túlzó és részrehajló lezárások ellen Nápolyban és Budapesten is tüntettek.
Az angol és a német nemzeti párt mellett Olaszországban a „védettségi” igazolvánnyal nem rendelkezők hátrányos megkülönböztetése ellen tiltakozott a Giorgia Meloni vezette Fratelli d’Italia a parlamentben.
A nacionalisták a gyerekek beoltásáról és a kötelező oltásról is hasonló álláspontot képviselnek szerte Európában.
A lezárások ellenzése, a gazdaság újraindítását sürgető állami beavatkozások támogatása, a koronavírusból hasznot húzó multik megadóztatása, a diszkriminatív oltási igazolványok elleni tiltakozás, a kötelező oltás elutasítása és a gyermekek beoltásától való tartózkodás
Európa legtöbb országában találkozik a társadalmi többség akarátával.
Még fontosabb, hogy ezek az üzenetek olyan emberek figyelmét is a politikára irányítják, akiket eddig nem érdekeltek sem a pártok, sem a választások. Az előttünk álló években világszerte tendencia lesz, hogy olyanok vesznek majd részt életükben először valamilyen választáson, akiknek korábban valószínűleg eszükbe sem jutott volna. Ez pedig szükségszerűen a hagyományos jobbliberális és balliberális pártok gyengülését hozhatja.
(kiemelt-eyesoneurope)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!