Egyre több német vásárol fegyvert, és egyre többen komoly fenyegetésnek vélik az iszlámot, azonban a széles nyilvánosságban nem lehet ezekről a kérdésekről beszélni, mivel sokak szerint ez sértené egyesek érzékenységét. A 2015-ös Merkel-féle bevándorlási kapunyitás óta alapvetően változott meg az országban a hangulat, sokan féltik a személyes biztonságukat, és nem látják, hogyan lesz képes az ország megbirkózni a bevándorlók által okozott problémákkal.
A KÖLNI KATEDRÁLISNÁL TÖRTÉNT 2015-ÖS SZILVESZTERI TÖMEGES ERŐSZAK ÓTA AZ EMBEREK EGYRE INKÁBB ÚGY ÉRZIK, HOGY CSÖKKEN A SZEMÉLYES BIZTONSÁGUK
– minderről Oliver Malchow, az egyik legnagyobb német rendőri szakszervezet vezetője beszélt a Deutsche Wellének. A rendőri vezető példaként hozta fel, hogy míg 2014-ben csak 260 ezer embernek volt gázpisztolya az országban, addig ma már 640 ezren rendelkeznek ilyen eszközzel.
Malchow szerint ezek a számok a „lappangó bizonytalanságot” mutatják a társadalomban. Nemcsak a gázfegyverek, hanem a lőfegyverek száma is meredeken emelkedik Németországban. Csak 2018-ban 27 ezerrel nőtt a lőfegyverrel rendelkezők száma a korábbi évhez képest. Jelenleg 5,4 millió lőfegyver van magántulajdonban, a többségük puska.
Egy nemrég közölt felmérés is világosan mutatja, hogy a németek egyre kevésbé érzik biztonságban magukat. Arra a kérdésre, hogy mitől tartanak leginkább
A NÉMETEK 56 SZÁZALÉKA AZT FELELTE, HOGY AZ ORSZÁG NEM LESZ KÉPES KEZELNI A MIGRÁCIÓS VÁLSÁG ÁLTAL KIVÁLTOTT PROBLÉMÁKAT.
Ulrich Wagner, a marburgi egyetem szociálpszichológiai tanszékének a vezetője a Deutsche Wellének azt mondta, a politikusok és a média tehet róla, hogy ilyen képzet alakult ki az emberekben.
A professzor tehát úgy oldaná meg ezt a problémát, hogy egyszerűen nem beszélne róla, és szerinte attól automatikusan meg is szűnne az emberek félelemérzete.
300 ezer emberről nem tudnak semmit
A látens bizonytalanság érzete a nyilvánosan nem felvállalható veszélyérzet miatt alakult ki – minderről már August Hanning, a német szövetségi hírszerző szolgálat volt vezetője beszélt angliai útján a Daily Expressnek. Szólt arról is, hogy Merkel azzal, hogy utat engedett 2015-ben a mindenféle kontroll nélküli bevándorlásnak, egyben egy biztonsági válságot is teremtett Németországban és az Európai Unióban. Ennek a döntésnek mindennap látjuk a hatásait a német közvéleményre és a belső biztonságra is. Továbbra is van 300 ezer olyan ember Németországban, akiknek a pontos személyazonosságát nem ismerjük, és mindez komoly biztonsági kockázat – tette hozzá.
Miközben a németek félnek a nyilvánosság előtt a migránsokról és az iszlámról beszélni, addig a Bertelsmann Intézet legújabb kutatása azt mutatja, hogy
MINDEN MÁSODIK NÉMET ÚGY VÉLEKEDIK, HOGY AZ ISZLÁM EGY KOMOLY FENYEGETÉST JELENT.
Míg Kelet-Németországban 57 százalék vélekedett így, addig nyugaton 50 százalék.
Sorra költöznek Magyarországra a német állampolgárok, mert békére és biztonságra vágynak, amit saját országuk már nem tud biztosítani számukra – számolt be a Híradó.hu. Az M1 riportere több olyan német állampolgárt is meglátogatott, akik már
MAGYARORSZÁGRA KÖLTÖZTEK AZÉRT, MERT NEM ÉRZIK BIZTONSÁGBAN MAGUKAT SAJÁT HAZÁJUKBAN A BEVÁNDORLÓK MIATT.
Honvágyuk egyre kevésbé van, új hazájuknak tekintik a magyarországi falvakat. Egyre gyakoribb az is, hogy a teljes család hagyja el szülőföldjét és kezd új életet nálunk.
Forrás: Origo
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!