Ferenc pápa kinevezte Karikó Katalint, a BioNTech gyógyszeripari vállalat Nobel-díjas alelnökét a Pápai Életvédő Akadémia rendes tagjává – közölte a szentszéki sajtóközpont szombaton. A közlemény hangsúlyozza, hogy Karikó Katalin tudományos kutatásai vezettek az kifejlesztéséhez, amiért 2023-ban orvosi Nobel-díjjal tüntették ki – írta meg a 24.hu.
A Pápai Életvédő Akadémiát 1994-ben II. János Pál pápa alapította, vatikáni székhellyel. Az intézmény bioetikai kérdésekkel foglalkozik, melyek középpontjában az élet védelme áll, és feltett szándékuk segíteni a Vatikánt a nemzetközi tudományos élettel, az egyetemekkel, kutatóközpontokkal való kapcsolattartásban. Ennek érdekében a városállam számára közvetlen információkat szolgáltatnak a legújabb technológiai és tudományos eredményektől.
Az akadémiának maximum 70 tagja lehet, valamennyit a pápa nevezi ki személyesen, megbízásuk 5 évre szól. A kinevezést az ügyvezető tanács javasolja a jelöltek tudományos titulusai és szakmai hozzáértése alapján, illetve, mivel „hűséges szolgálatot végeznek minden egyes ember élethez való joga védelmében és előmozdításában” – olvasható az akadémia alapszabályában.
Érdekesség továbbá, hogy a taggá váláshoz nem, hogy nem követelmény a katolicizmus, de még a vallásosság sem. Akár ateisták is bekerülhetnek a tanácsba. Következő ülésük hétfőn kezdődik, fő témája az ember szerepe a mesterséges intelligencia korában. A találkozó résztvevőit Ferenc pápa fogadja.
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!