Mint tudjuk, Davosban szoktak találkozni a világ globalista urai. Természetesen arról, hogy zárt ajtók mögött miről tárgyalnak és döntenek, nem tudunk, de gyümölcséről ismerszik meg a fa, nagyon is jól leírható a globális kapitalizmus természete – fogalmazott sajtótájékoztatóján Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetjének elnöke.
– Tulajdonképpen nagyon egyszerű. Nem tud más szempontot értékelni, csak az anyagiakat, mindig és minden körülmények között a lehető leggyorsabban és legkönnyebben megszerezhető profitra törekszik, ezek jellemzők ennek a globális hálózatnak minden alegységére, így működnek a nagy multinacionális cégek is. Ha ideig óráig úgy tűnik, adnak valamit arra, milyen igényei vannak a munkavállalóknak, ezt pusztán érdekből, nem meggyőződésből teszik – fogalmazott.
Lantos szerint nagyon fontos megvizsgálni, hogyan viszonyulnak hozzájuk a különböző kormányok, esetünkben a magyar kormány. Bármit is mutasson a felszín, a valóságban alárendelt szerepre szánják magukat, itt van máris a kínai akkumulátorgyár kérdése, és itt van a többi multi.
– Beszélni kell arról is, ami most az Audinál történik. A szakszervezet igen bátran 23 százalékos béremelést akar, a cég viszont csak 5 százalékot adna, nem hivatalosan azzal érvelnek, ha magasabb fizetést adnának, beérnénk a szlovák munkavállalókat, és elveszítenénk az olcsóságunkat
– mutatott rá.
– Tudjuk, hogy erről beszélt Parragh László is, hogy Magyarország fő ereje az olcsó munkaerő, ami a Mi Hazánk Mozgalom szerint elfogadhatatlan és egyértelmű állásfoglalás a globális kapitalizmus mellett
– nyomatékosította.
A munkaügyi kabinetvezető szerint mielőtt bárki azt gondolná, a másik oldal jobb, az téved. Nem is érdemes szót fecsérelni rájuk, teljesen nyilvánvaló, hogy ezektől a globális kapitalista gazdasági és politikai körökből kapták a sok milliárdnyi dollár támogatást, ők nem a magyar dolgozók érdekeit képviselik.
– Azt szeretnénk kihangsúlyozni, hogy a globális kapitalista narratívával szemben a Mi Hazánk Mozgalom a népi és munkaalapú organikus társadalom ideáját állítja szembe, ezért az a fő üzenetünk a szakszervezetek felé, hogy akik szintén nemet mondana a globális kapitalista szemléletre és annak kiszolgálására, és van elég bátorságuk, hogy fogjunk össze, mert így építhetünk fel egy olyan országot, ahol a magyar dolgozó az első – zárta gondolatait.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!