Kik és miért támogatják a Mi Hazánkat és miért nem tartják jobboldali alternatívának a Fideszt? A Demokrata ezeket a kérdéseket feszegeti összeállításában.
A lap hétköznapi embereket megkérdezve térképezte fel a Mi Hazánk Mozgalom szavazóbázisát.
Egy pedagógus végzettségű Budapest mellett élő férfitól azt tudták meg:
“A Jobbik árulása után végre van egy jobboldali alternatív a Fidesz mellett.”
A Mi Hazánk elnöke kiváló retorikai képességekkel és jó gondolatokkal rendelkezik – tette hozzá a férfi.
Egy másik megkérdezett korábban MIÉP, azután Jobbik-szavazó volt, de, miután csalódnia kellett Vonáékban, a Mi Hazánkhoz pártolt. Főként azért, mert egyetért azzal, hogy az írástudatlanoktól meg kellene vonni a választójogot, valamint kiemelte, hogy a Covid-őrületre a Mi Hazánk adta az “egyetlen értelmes választ”. Számára azért elfogadhatatlan a Fidesz, mert nem érti, miért szavazzák le állandóan az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát, valamint, hogy miért nem számoltatták le a 2006-os események felelőseit.
Egy fiatal informatikus pedig azért tartja vonzónak a Mi Hazánkat, mert egyelőre úgy látja, az egyetlen párt, amelyet nem befolyásolnak külföldről és a témái között a legfontosabb kérdéseket feszegeti. “Olyan ügyekért küzd, amelyeket ma a parlamentben senki más nem hoz szóba: végrehajtó-maffia, Covid-terror, kisiklatott rendszerváltást kivándorlás, a magyarság fogyása, a multik és a Világgazdasági Fórum térnyerése, a NATO-terjeszkedés megállítása, de a devizacsalás nevű, szervezett népnyúzó csalássorozatban se vett részt, tehát az egyetlen hiteles erő ebben a kérdésben is – sorolta az ügyeket Tamás.
„Nekem rendkívül fontos, hogy a normalitás értékrendjét képviselje az a mozgalom, amelyet megtisztelek a szavazatommal. A Mi Hazánk már a járvány előtt is érdekelt valamelyest, de leginkább a Covid alatt kezdtem el érdeklődni irántuk, mivel egyetlen pártként álltak ki következetesen az oltás kötelezővé tétele ellen, illetve a vírussal kapcsolatos valóban hiteles tájékoztatás mellett. Ezzel hatalmasat nőttek a szememben.” – ezt pedig már Péter mondta a lapnak, hozzátéve, hogy a Fidesz az utóbbi évek során elkanyarodott a jobboldaliság valóban konzervatív értelemben vett képviseletétől, ezért, ha valaki jobboldaliként szeretne szavazni, akkor csak a Mi Hazánkat támogathatja, ha nem akarja meghazudtolni magát.
A művészettörténész György pedig azért kedveli a Mi Hazánkat, mert bennük látja a MIÉP utódját.
„Talán Ady mondta, hogy egy kis nemzetnek lélegzetet venni is radikálisan kell. Ezt értette meg Csurka István, és adta tovább, elsősorban gondolkodóként. Remélem, hogy a Mi Hazánk vezetői tanulnak a MIÉP hibáiból, Csurka ugyanis pontosan látott és írt le folyamatokat, de irányítani, pártot vezetni nem tudott. Talán egyre több, Dúró Dórához hasonló rátermett fiatal fogja úgy érezni, hogy tennie kell a hazájáért. A Mi Hazánk fontos feladata, hogy a Fidesz sok esetben hibás döntéseit építően kritizálja, nem úgy ahogy a baloldal, zsigeri gyűlöletből. Jó lenne az is, ha a Fidesz felfogná, hogy a Mi Hazánk úgy konkurál vele, hogy közben egy irányba néznek, és úgy is bánna vele.”
A lap megkérdezte Erélyi Ákost is, aki a párt legújabb – “A fiatalok körében már a legnépszerűbb” óriásplakátjáról lehet ismerős. Őt az vonzotta a pártban, hogy nem “Hisztiellenzékként működik, mint a balliberális pártok, amelyek nem kérnek a Fidesz álnemzeti, valójában külföldi érdekeket kiszolgáló politikájából, sem a szélső liberális posztkommunista baloldali politikai elitből.”
Az egyetemista Zoltán Dúró Dórát erkölcsileg feddhetetlen politikusnak tartja, valamint szimpatikus neki lendülete, amellyel egyaránt heti tud állni családanyaként és politikusként is. Zoltán szerint a Fidesz “látszatpolitikája” valójában nem szolgálja a családok és a magyarok érdekeit.
A 18 éves Alexandrának pedig azért szimpatikus a párt, mert “az egyetlen párt, amelyik nemcsak észreveszi a problémákat, de megoldást is kínál rájuk.” – kiemelte, hogy csak a Mi Hazánk állt ki az oltatlanok negatív megkülönböztetése ellen.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!