A befektetőinek megtartott virtuális konferencián beszélt “forradalmi újításairól” Jack Dorsey, a Twitter feje. Tervei között szerepel többek között a Facebook néhány funkciójának lemásolása, a felhasználók számának és a cég bevételének megduplázása, valamint az eddigi “nyílt struktúra” elmozdítása egy zártabb közösség irányába.
Jöhetnek a fizetős tweetek
Dorsey 2023-ra szeretné megduplázni cége bevételeit. Ennek érdekében számos újítást tervez, melyek közül mindenképp említésre méltó a “Super Followers” szolgáltatás bevezetése, aminek a lényege az lenne, hogy a Twitter-fiók tulajdonosa a bejegyzés megírása után eldönthetné, tweetje nyilvános legyen, vagy pedig “exkluzív”. Utóbbi esetben csak azok láthatnák az illető magvas két-három soros gondolatait, akik ezért hajlandóak havi öt dollárt fizetni. E mellé járna továbbá “speciális hírlevél”, de még egy kitűző is, amivel az adott felhasználó eldicsekedhet mindenkinek, hogy ő bizony fizetett az extra szolgáltatásokért.

Már a moderátorokat se szeretnének fizetni
Dorsey szerint a felhasználók “nem bízhatnak többé a megosztott tartalmak hitelességében”, aminek – nyilván – az olyan “álhírgyárosok” az okai, mint Trump, a republikánusok és a “szélsőjobb”. Ezt pedig orvosolni kell, méghozzá a platform cenzúrájának szigorításával.
Mára kijelenthető, hogy Donald Trump kitiltása a Twitterről mérföldkőnek számított a cég életében, hiszen a lépés gyakorlatilag semmilyen retorziót nem volt maga után. Ezt követően a Twitternél már úgy gondolták, a moderátorokat fizetni meglehetősen drága és felesleges, ezért bevezették a “Birdwatch funciót”, aminek keretében a tartalommoderálást immáron nem fizetett cenzorok, hanem egyszerű felhasználók végzik. Szigorúan az “álhírek” elleni harc keretében.
Hogy ezen lépések valóban megnövelik-e a Twitter-felhasználók számát, az persze egyelőre kérdéses.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!