Már az első öt percben megkapjuk az arcunkba.
Szenteste. Bejgli-mámorban, ajándék bontogatás után a Disney+ jó ötletnek tűnik a levezetésre. A család legkisebb tagjai persze a legújabb mesére szavaznak: Fura világ. Már az előzetes során szemet szúr, hogy az apa kezében van a fakanál, akivel színes bőrű anyu még elég lekezelően is beszél. Már itt előkerült a kérdés a hat évestől, hogy miért más a bőrszíne minden családtagnak?
A Fura világ című film előzetesének egy képkockája
Ezen még átlendülünk, a szavazatok döntenek, kezdődjön tehát a teljes film. Az alkotás nagyjából 6. percében a főszereplő félvér kisfiú találkozik három osztálytársával: az autóból először csak a sofőr fiú és a platón ülő lány látszik – akivel főhősünk nem különösebben foglalkozik. Ekkor pedig előkerül a kocsiról Diazo, egy rózsaszín felsős, festett hajú srác, akivel nyílt flörtölésbe kezd a főszereplő.
Olyannyira nyíltan, hogy a lány szereplő meg is említi a két srác évődése közben, hogy “a flörtidő szigorúan három és öt perc közötti lehet”. Itt már minden gyerek értetlenkedve kérdezi, hogy mi történik, mit csinál a két kisfiú egymással? Mit jelent az a szó, hogy flört? Karácsonykor ki ne vágyna efféle kérdések megválaszolására?
Az előzetes ugyan kapott egy 6+-os korhatár besorolást, de a teljes filmen ilyennek nyomát sem látjuk.
Beszédes, hogy a mozikban november végén bemutatott film december 23-tól már a streaming felületen is elérhető. Ünnep ide vagy oda, a Disney animációs filmjére nem voltak kíváncsiak a nézők, mindössze 12 millió dollárral nyitott az első hétvégéjén, és Magyarországon sem szerepelt jobban, 10 406-an váltottak rá jegyet november 24. és 27. között. Eddig összesen alig több mint 53 millió dollárt produkált globális szinten (Magyarországon 23 904-en tekintették meg a premierje óta), a büdzséje viszont nagyjából 170 millió dollár volt.
Brutális bukás a Disney újabb “sokszínű” próbálkozása
Múlthéten debütált a Disney legújabb animációs filmje, a Furcsa világ, melynek központjában a kezdetektől a környezetkárosítás és az “LGBT-reprezentáció” állt. Az alkotók abban bíztak a harmatgyenge karaktereket és történetet a “diverzitás” és “ökopropaganda” majd ellensúlyozza, ezáltal pedig megtérül a bele fektetett 150-180 millió dollár. Nem így lett.
Eközben pedig a Disney+ katalógusában szereplő rajzfilmeket, köztük a Dumbo, a Pán Péter és A dzsungel könyve című klasszikusokat is olyan felirattal láttak el, melyek a produkciókban előforduló sztereotípiákra hívják fel a figyelmet. A homoszexualitást tartalmazó művek esetében továbbra sem érzik szükségesnek a megjelölést.A
Régi klasszikusokat bélyegez meg a Disney: “sztereotípiákra” figyelmeztet
A Disney+ katalógusában szereplő rajzfilmeket, köztük a Dumbo, a Pán Péter és A dzsungel könyve című klasszikusokat is olyan felirattal láttak el, melyek a produkciókban előforduló sztereotípiákra hívják fel a figyelmet. A homoszexualitást tartalmazó művek esetében továbbra sem érzik szükségesnek a megjelölést. Ez a műsor negatívan ábrázol és kezel embereket vagy kultúrákat.
A Disney az utóbbi időben élharcosa lett az erőszakos lgbt- és gender-propagandának, amik sokkal inkább károsak egy kisgyermek számára, mint a fehér bőrű Hamupipőke.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!