Az ismert újságírót évekig tartották fogságban. Végül a szabadságot választotta az igazság helyett.
„Igazságot szolgáltatni számomra most már nem lehetséges, mivel az amerikai kormány ragaszkodott ahhoz, hogy a vádalku megállapodásába beleírja, hogy nem nyújthatok be keresetet az Emberi Jogok Európai Bíróságához, de még egy információszabadságról szóló törvény iránti kérelmet sem arról, hogy mit tettek velem” – nyilatkozta a WikiLeaks alapítója.
Az egyetlen bűne az újságírás
„Szeretném teljesen világossá tenni: ma nem azért vagyok szabad, mert a rendszer működött. Azért vagyok ma szabad (többéves börtönbüntetés után), mert bűnösnek vallottam magam újságírói tevékenységben” – jelentette ki az oknyomozói tevékenységéről híres ausztrál férfi.
„Bűnösnek vallottam magam, mert információt kutattam a forrásokból. Bűnösnek vallottam magam abban, hogy információt szereztem egy forrástól, és bűnösnek vallottam magam abban, hogy tájékoztattam a nyilvánosságot arról, hogy mi volt ez az információ”
– vázolja fel, hogy szerinte miért zárták börtönbe évekre.
Állítása szerint semmi másban nem vallotta magát bűnösnek. Reméli, hogy vallomása arra szolgálhat, hogy rávilágítson a meglévő jogi biztosítékok gyengeségeire, és hogy segítsen azoknak, akiknek az ügye kevésbé látható, de ugyanolyan kiszolgáltatottak.
Julian Assange bűne hivatalosan „nemzetvédelmi dokumentumok megszerzésére és nyilvánosságra hozatalára szőtt összeesküvésben való részvétel”.
Így jár az az újságíró, aki rossz emberekről tud meg túl sokat.
Kiemelt kép forrása: REUTERS/Stephane Mahe
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!