loading
Menü
Támogatás

Trianon gyásznap, ezért munkaszüneti nappá tenné a Mi Hazánk (+VIDEÓ)

2025. jún. 4. 17:14
2 perces olvasmány
Trianon gyásznap, ezért munkaszüneti nappá tenné a Mi Hazánk (+VIDEÓ)

A trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján a Mi Hazánk Mozgalom ismételten hangsúlyozta: június 4-e a magyarság egyik legnagyobb történelmi tragédiájának napja, és nem tekinthető semmilyen formában ünnepnek. A párt szerint a békediktátum máig ható következményei nemcsak a magyar nemzetet, hanem a Kárpát-medence népeit is sújtották.

Lantos János, a Mi Hazánk Mozgalom munkaügyi kabinetvezetője sajtótájékoztatóján kifejtette: „Trianon velünk él. Az általa okozott problémák és sebek máig nem gyógyultak be. A Kárpát-medence feldarabolása súlyos feszültségeket szült, amelyeket később nyugati és keleti nagyhatalmak is kihasználtak az »oszd meg és uralkodj« elve mentén.”

Lantos szerint a velünk sorsközösségben élő kárpáti népek ugyanazokkal a kihívásokkal néznek szembe a nemzetellenes globalizmus korában, és a Mi Hazánk erre reagálva alakítja külpolitikáját a nemzetek Európája szellemében, ugyanakkor kizárja az együttműködést bármilyen magyarellenes vagy soviniszta szereplővel.

A párt szerint nem szerencsés ezt a napot semmilyen összefüggésben ünnepnek nevezni „Nem tartjuk helyesnek, hogy a Fidesz amolyan »barackfásan« kiüresítve elviszi a fókuszt arról, mi is történt valójában ezen a napon” – húzta alá Lantos. A Mi Hazánk úgy látja, igazi nemzeti összetartozás csak akkor építhető, ha pontosan és mélyen átéljük Trianon történelmi jelentőségét.

A Mi Hazánk ezért azt javasolja, hogy a nemzeti összetartozás napját egy másik dátumra: augusztus 30-ára tegyék át, amikor 1940-ben a második bécsi döntés nyomán Észak-Erdély visszatért Magyarországhoz. Ezt a napot a hazatérés napjának nevezik, és az összetartozás méltó ünnepeként kezelnék.

Ugyanakkor június 4-ét a Mi Hazánk gyásznappá nyilvánítaná és munkaszüneti nappá tenné. „Ez a nap teljes lelki elmélyedést igényel a nemzet részéről. Csak így érthetjük meg igazán, mit jelentett az, hogy elvették hazánk kétharmadát, és milliókat szakítottak ki a magyar nemzet testéből” – hangsúlyozta Lantos János. A párt tartalmas és méltó, országos állami megemlékezéseket javasol erre a napra, amelyeken a lehető legtöbb állampolgár részt vehetne – ehhez pedig nélkülözhetetlen a munkaszüneti státusz biztosítása.

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás