loading
Menü
Támogatás

Trump szerint hamarosan megnyerik az Irán elleni háborút – de most tényleg

2026. ápr. 3. 09:34
2 perces olvasmány
Kép forrása: ATV Híradó Kép forrása: ATV Híradó

Az Egyesült Államok közel áll az Iránnal kapcsolatban kitűzött stratégiai céljának eléréséhez” – közölte Donald Trump elnök rendkívüli tájékoztatójában az ATV szerint.

Az amerikai elnök az élő közvetítésben úgy fogalmazott: 

nagyon gyorsan befejezzük a munkát”.

Ismételten arról beszélt, zajlanak a tárgyalások Iránnal (ami azért érdekest, mert ezt korábban az iráni vezetés határozottan cáfolta). Majd megfenyegette az országot, mondván, ha nem lesz megállapodás, olyan energialétesítményeket is szétbombáznak, amelyeket eddig megkíméltek. Ez külön „jól” hangzik annak fényében, hogy korábban azt állították, az egész háború célja az „iráni nép felszabadítása”. Ehhez képest az iskolák és közszolgáltatások lerombolásával éppen a népet büntetik.

Az amerikai elnök védelmet ígért az Egyesült Államok szövetségeseinek az Arab-öböl térségében, ugyanakkor megismételte, hogy a Hormuzi-szorost azoknak az országokban kell megvédeniük, akik használják, és ehhez az Egyesült Államok segítséget nyújt.

Szerinte az üzemanyagárak az USA-ban Irán miatt emelkedtek, de ezek csupán „rövid távú” kellemetlenségek, a helyzet hamarosan rendeződik.

Kapcsolódó:

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás