Felgyújtották a szabadtéri oltárt és meggyalázták a Mária-szobrokat Medjugorjéban
Kép forrása: 777blog.hu
Súlyos vallásgyalázás történt kedden hajnalban Medjugorjéban: ismeretlen elkövető felgyújtotta a szabadtéri oltárt, emellett a Jelenések hegyén található két Mária-szobrot is fekete festékkel megrongálták. Az esetről a 777blog.hu számolt be.
A portál azt írta, hogy a horvát Katolicka Svjedocanstva Facebook-oldalán közzétett videó szerint egy férfi hajnali 4 óra 47 perckor a szabadtéri oltárhoz lépett, majd feltehetően benzinnel lelocsolt egy nagy botot, ezt követően pedig az oltár székeit és további részeit is gyúlékony anyaggal öntötte le, mielőtt szándékosan tüzet gyújtott.
Mint kiemelték, a felvételen az is látható, hogy az elkövető kis híján saját magát is felgyújtotta. A lángok rendkívül gyorsan továbbterjedtek, és a férfi megjelenése után alig két perccel már szinte az egész szabadtéri oltár lángokban állt.

A beszámoló szerint a Jelenések hegyén, a Kék Kereszt mellett álló Mária-szobor arcát és kezeit fekete festékkel fújták le. A portál hangsúlyozta, hogy egyelőre nem bizonyított, de feltételezhetően ugyanaz az elkövető állhat a szoborrongálás és az oltár felgyújtása mögött. A Kék Kereszt közelében egy kőre a „devil”, vagyis „ördög” feliratot is felfestették.
Szintén megrongálták azt a Szűzanya-szobrot is, amely a hagyomány szerint a jelenések helyszínén található. Mint írták, a szobor arcát, felsőtestét, kezeit és lábait fekete festékkel fújták le, a talapzatára pedig a „Devil in a skirt”, vagyis „Ördög szoknyában” felirat került.


A 777blog.hu aláhúzta, hogy a történtek különösen aggasztóak annak fényében, hogy szombaton kezdődik a 37. Mladifest nemzetközi ifjúsági találkozó, amelyre több tízezer zarándokot várnak, köztük Magyarországról is érkező fiatalokat.
„Az elkövetők megtéréséért imádkozzunk és bocsássunk meg nekik, mert nem a mi dolgunk az ítélet és egészen biztos, hogy a Szűzanya is ezt szeretné!” – írták.
A medjugorjei plébániahivatal közleményben reagált a történtekre. Mint fogalmaztak: „Mély szomorúsággal fogadtuk a hírt a plébániánkon található imahelyiségeket megrongáló vandalizmusról. Azonnal megkezdtük a károk takarítását és helyreállítását, hogy minden hely ismét megfelelően elő legyen készítve az imádságra.”
A közleményben megköszönték mindazok segítségét, akik részt vesznek a helyreállításban, és hangsúlyozták:
„Köszönetet mondunk mindenkinek, aki munkájával és önzetlen segítségével hozzájárul ahhoz, hogy a kegyhely továbbra is az Istennel való találkozás helye, a béke helye és a Boldogságos Szűz Mária, a Béke Királynője tiszteletének helye maradjon.”
A plébániahivatal arra is emlékeztette a híveket, hogy a történtekre a Szűzanya tanításának megfelelően kell válaszolniuk. „Különösen arra kérünk minden hívőt, hogy úgy reagáljon erre az eseményre, ahogyan a Szűzanya több mint negyven éve tanít minket Medjugorjéban: imával, böjtöléssel és megbocsátással” – írták.
Nyomatékosították azt is, hogy az elkövetőkért is imádkoznak. „Imádkozunk azok szívének megtéréséért, akik ezt a tettet elkövették, hogy az Úr érintse meg őket kegyelmével, és vezesse őket a jóság útján. Azt is imádkozzuk, hogy legyen béke minden ember szívében. A Szűzanya szüntelenül arra hív minket, hogy a béke hordozói legyünk. Bátorítson minket ez az esemény arra, hogy még komolyabban vegyük hívását: ne fizessünk rosszért rosszat, hanem tegyünk tanúságot a szeretetről, a megbocsátásról és a reményről az életünkkel” – áll a medjugorjei plébániahivatal közleményében.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás