„Saját megoldás híján másolj a szomszédról, hátha nem veszik észre” – tanácsolják az iskolás gyermekeknek. A gond ezzel csak az, hogy a pártok is előszeretettel alkalmazzák ezt a metódust. Forrásmegjelölés nélkül vesznek át programokat és kezdeményezéseket, amit a köznyelvben lopásnak hívunk. Bár, ha csak ennyit lopnának pályafutásuk során, lehet nem is lenne okunk panaszkodni…
Korábban számos alkalommal írtunk már arról, hogyan lopta el a Fidesz-kormány a Mi Hazánk javaslatát. Nem ritka esetükben, hogy a mihazánkos javaslatot előbb leszavazzák, majd sajátként nyújtják be – legtöbbször sajnos a lényegétől megfosztva egy semmitmondó, tipikus fideszes törvényjavaslat születik, mely kommunikációban nagyon jól eladható, gyakorlatban viszont alkalmazhatatlan. Erre legjobb példa a gyermekvédelmi törvény, melynek bizonyos szakaszait szóról szóra átmásolták a Mi Hazánk javaslatából, ám a végére belevittek egy csavart: nem rendeltek hozzá büntetési tételt. Így viszont lehet akármilyen jó a törvény, ha annak megszegése esetén a rendőrség nem tehet semmit.
A Fideszhez hasonlóan az ötlettelen balliberális (ál)ellenzéki pártok is szeretnek lopni a Mi Hazánktól. Ebben a tekintetben ők is könnyű helyzetben vannak, hiszen nagyon jól tudják, a nemzeti radikális párt kezdeményezéseiről és javaslatairól a „függetlenobjektív” sajtó úgyis mélyen hallgat, így mikor előállnak ugyanazzal a felvetéssel, azt a globalista média úgy tálalja, mint az ő saját ötletük lenne.
Elsőként a Mi Hazánk emelte fel hangját a Debrecenben épülő kínai akkumulátor gyár ellen. A párt képviselői még az ezt megvitatandó lakossági fórumra is elmentek, ahol kérdéseikkel a városvezetéshez fordultak. Ezt követően bejelentették: a helyiek támogatásával lokális népszavazást kezdeményeznek a gyár megépítéséről. Ez azonban nem ütötte át a média ingerküszöbét. Egészen addig nem volt hírértéke a népszavazási kezdeményezésnek, míg egy momentumos ki nem írta ugyan ezt. Akkor már egy csapásra hír lett belőle.
Sajnálatos módon a legtöbb médium „elfelejtette” megemlíteni, hogy az ötlet csak annyira eredeti, mint a korábbi javaslataik.
Dilettantizmus vagy szándékosság?
A Momentum pályafutását ismerve nem jelenthetjük ki egyértelműen, hogy nem dilettantizmusról van szó a részükről. Igencsak benne van a pakliban, hogy önkéntelenül tetszelegnek a rendszer „hasznos hülyéi” képében. Viszont nem elvethető felvetés a szándékosság sem. Az „oszd meg és uralkodj” elve alapján a legjobb az lenne a kormánypártnak, ha az irányukban fellépő lakossági elégedetlenséget nem hagynák egy zászló alatt összegyűlni. Erre kiváló lehetőség lenne, ha mondjuk egy balliberális, Gyurcsánnyal összefonódott, magát többszörösen lejárató politikai párt is színre lépne, és külön gyűjtésbe kezdene, hogy az aláírók még véletlenül se egy kezdeményezést támogassanak. Nekik amúgy is mindegy, hogy lesz-e népszavazás, vagy sem. A lényeg az érdemi produktum nélküli politikai túlélésük. A Fidesz pedig eljátszhatja ugyan azt, mint a tanártüntetések kapcsán: aki nem ért velünk egyet, az gyurcsányista.
Irányi Dániel
Kiemelt kép forrása: Facebook
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!