daextlwcn_print_scripts(false);

A Mi Hazánk október 23-i megemlékezését ezúttal egy tüntetéssel egybekövetve tartják, hiszen nemzeti jelképünk ismét támadás alatt áll a megbukott nemzetellenes rendszer szellemi örökösei által. Egyszer már sikerült megvédeni a hegyvidéki Turul-szobrot, ám a szélsőliberálisok most újult erővel támadnak. 

Több százan gyülekeznek már most, mintegy fél órával a rendezvény kezdete előtt. A kellemes légkört a zeneszó, illetve a bajtársi hangulat emeli. Többen készültek zászlókkal is, a Mi Hazánk lobogói és a nemzeti trikolor mellett végre ismét előkerült az Árpád-sávos zászló is.

Folyamatosan érkeznek a résztvevők, a tömeg egyre bővül. Szemmel láthatóan maradtak még jópáran, akik számára fontosak nemzeti jelképeink, s azok védelme.

A 15:00-ás kezdésre már több mint ezer ember gyűlt össze a téren. De még mindig érkeznek az újabb résztvevők.

A rendezvényt Novák Előd nyitotta meg, majd Vári-Kovács Péterrel közösen a jelenlévők elénekelték a Himnuszt, ezzel is megadva a rendezvény emelkedett hangvételét.

Novák Előd arról beszélt, a tavalyi kezdeményezésének köszönhetően immár hivatalosan sincs Horn Gyula sétányt, ám szerinte ez csak félsiker, mivel az utcanévtáblákat mégis is kint hagyták. Ezért most a fővárosi önkormányzatot a törvényes rend betartására szólította fel.

Ha az utcanévtáblákat nem tüntetik el, akkor a Mi Hazánk fogja eltüntetni

– szögezte le Novák. Aki arról is beszélt, mintegy 23 szervezet biztosította támogatásáról a rendezvényt és annak céljait.

A tömeg tovább gyűlik, immáron több ezer ember vesz részt a megemlékezéssel egybekötött demonstráción.

Novák Előd beszélt kezdeményezéséről, miszerint átneveznék a teret Turul-térre, hiszen jelenleg nincs hivatalos neve, így pedig csak igen hosszan körülírva lehet hivatkozni rá.

A Mi Hazánk alelnöke beszélt arról is, szerinte Lázár János csak “zavart akart kelteni” bejelentésével, miszerint védelmébe venné a Turul-szobrot, hiszen ebben mind a mai napig nem történt előrelépés. Ráadásul az a TASZ jogászai szerint is kijátszható, amíg nem lép életbe.

Novák Elődöt Pilis polgármestere, László Attila követi. Ő elárulta, nem először áll itt, 2008-ban egyszer már meg kellett védeniük a Turult, melyet “ha kell, élő erővel is kész megvédeni”.

1956-ra kitérve arról beszélt, az akkori harcokkal a magyarság a világ tiszteletét vívta ki, ráadásul ’56  mindenhol a kommunizmus elleni harc jelképévé vált.

Dr. Raffay Ernő lépett a színpadra, aki arról beszélt, hogy a nemzettudatunk többrétegű. Ennek egyik rétege a történelemtudatunk. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy meg kell nézni a Magyar Tudományos Akadémia szemléletét, melyet “közel-keleti szemléletnek, tehát nem magyar szellemiségű szemléletnek” nevezett.

Raffay beszéde után Kovács Ervin, solymász produkciója következett, aki egy ragadozómadarat röptetett.

Vári-Kovács éneke után Molnár-Gazsó János, a Vitézi Rend főkapitánya lép a színpadra. Beszéde elején elmondta, magyarnak lenni kiváltság, ugyanakkor az egyik legnehezebb sors is egyben. “A test erejét a lélek ereje szabja meg, s nekünk, magyaroknak, igen erős lelkünk van” – szögezte le.

’56-ra rátérve kiemelte, nem a Néphadsereg harcolt, hanem a nép, mely mindig hű maradt hazájához, s nem tűrhette tovább a kommunista hatalmat. Fegyvert ragadtak, így tettek hitet hazájuk és szabadságuk mellett.

Szerinte, ahogy a hazaszeretet generációról generációra öröklődik, úgy öröklődik a hazaárulás is. “Ne feledjük el, a kommunisták nem tűntek el, csak átalakultak” – mutatott rá. Hozzátette, amíg korunk pufajkásai a demokráciát és a szabadságot éltetik, addig minden tettükkel ezeken taposnak.

Aki a turulmadarat támadja, a magyarságot támadja

– szögezte le. “Álljunk készen, és, ha kell, az összes turul-szobrot védjük meg” – zárta beszédét.

Sziva Balázs lépett a színpadra, aki elénekelte a Repülj, sólyom, szelek szárnyán című dalát.

Patrubány Miklós következik, aki először is a Magyarok Világszövetsége nevében köszönetet mondott a Mi Hazánknak, amiért megszervezte ezt a rendezvényt, illetve mindenkinek, aki eljött.

Elárulta, a Magyarok Világszövetsége székházára ők helyezték vissza a turulmadarat, amit korábban a kommunisták szedtek le onnan.

“Ez a XXII. kerületi turul akkor fog innen eltűnni, amikor majd az, vagyis soha” – szögezte le.

Patrubány Miklós szerint az ’56-os forradalom “üdvtörténeti jelentőségű esemény volt”.

Aki a turulhoz nyúl, az a magyarok istenével fog találkozni

– küldte jószándékú figyelmeztetését minden liberálisnak.

Utolsó felszólalóként a Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László lépett a színpadra, aki beszédét azzal kezdte, hogy felhívta az egybegyűltek figyelmét, az elmúlt időszakban különböző eszközökkel próbálták elérni, hogy ez a mai demonstráció ne kerüljön megrendezésre. Az egyik ilyen a műemlékvédelmi kezdeményezés volt.

Szerinte egy miniszteri rendelettel nem lehet megvédeni egy nemzeti jelképet, a Mi Hazánk éppen ezért kezdeményezett törvénymódosítást a parlamentben.

’56 kapcsán Toroczkai arról beszélt, nem elég meghallgatni a beszédeket, elhelyezni a koszorúkat, ennél sokkal többet kell tenni. Fel kell idézni, mi is történt 1956-ban, vagy akár 1848-ban. Ezért is olvasta fel Jobbágy Károly: A rádió mellett című versét, mely 1956. november 2-án íródott.

Felidézte, hogy míg ők 2006-ban a TV-székházat ostromolták meg, addig ’56-ban a rádiót.

Beszédében kitért a magyarságot sújtó demográfiai válságra is, hiszen az elmúlt időszakban több lelket veszítettünk, mint a legsúlyosabb háború időszakában. Toroczkai szerint így a magyarság lassan elveszíti életterét, és a Kárpát-medence másoké lesz.

A mai magyar politikai életre kitérve arról beszélt, világviszonylatban is az egyik leghazugabb rendszer épült ki hazánkban. Szerinte Dante Isteni színjátékából a Pokol rész tökéletesen leírja a mai magyar politikát, amit ki is fejtett: az első a mértéktelenek, a második az eretnekek, a harmadik csoport az erőszakoskodók, s utána következnek a legmélyebb bugyorban a csalók és az árulók. Toroczkai szerint ez az 5 pont tökéletesen leírja a mai magyar viszonyokat.

Hol volt a kormánypárt, amikor a magát viccesnek tituláló polgármester meghirdette, hogy ennek a szobornak mennie kell? Mert, hogy a Mi Hazánk itt volt az első naptól

– mutatott rá a pártelnök, hozzátéve, hogy csalókból és árulókból túlkínálat van a magyar politikában.

Magyar Péterre kitérve kifejtette, hogy ameddig Magyar arról beszél, hogy ő majd rendet tesz az országban, nemzeti kormányzást ígérve, addig valójában csak egy csaló, aki félrevezeti az embereket. Sajnos ezt sokan nem ismerik fel, nem ismerik fel a báránybőrbe bújt farkast.

Egy áruló, aki jelleméből adódóan eddig mindenkit elárult, és a mostani követőit és bajtársait is el fogja árulni, ez csak idő kérdése

– mondta Magyar Péterről Toroczkai László.

Orbán Viktorra rátérve arról beszélt, nem gazdasági semlegességre van szükség, mert ez csak annyit jelent, hogy sodródunk az árral: előbb a Nyugatnak, a globális nagyoknak, most pedig a Keletnek tártuk ki kapuinkat. “Ez nem fog működni, az országnak így nincs jövője” – szögezte le a Mi Hazánk elnöke. Majd feltette a kérdést: Mit mond erre Magyar Péter? Semmit. Neki nincs semmilyen elképzelése erre a helyzetre vonatkozva. Úgy látja, azzal, hogy Magyar Péterék beültek Ursula von der Leyen frakciójába, meg is mutatták, mit kínálnak Magyarország számára.

A pártelnök arról is beszélt, mind Orbán Viktor, mind Magyar Péter politikája szemben áll az ’56-osok követeléseivel.

Toroczkai ezt követően kifejtette, büszke arra, hogy 2006-ban ott volt az utcákon, és büszke mindazokra, akik vele tartottak, és mertek harcolni. Mert számukra fontos a szuverenitás, fontos Magyarország függetlensége – “Ez a mi ajánlatunk a magyaroknak” – szögezte le.

Kitért egy friss közvéleménykutatásra is, mely szerint már csak három párt jutna be a magyar Országgyűlésbe, és ebből a Mi Hazánk Mozgalom az egyik. Szerinte ez egy nagyon fontos visszajelzés.

A Tisza Párt képviselői szerinte ahhoz tapsolnak, hogy legyen kötelező szűrővizsgálat, legyenek kötelező oltások – egyetlen erő van, mely valódi szabadságjogokat és valódi szuverenitást kínál, ez pedig a Mi Hazánk.

Toroczkai szerint hiába próbálnánk önállósulni, “politikailag intézték el, hogy ne legyünk azok”. Ezért, elsősorban olyan gazdaságpolitikát kéne folytatni, mely a magyar tudásra, a magyar adottságokra épül. Meg kell nézni, mi az, amikhez jók vagyunk, mihez vannak meg az adottságaink. Ha a belső piacot pedig már lefedtük, akkor lehet keresni külföldi vevőket.

Nem minden ember egyenlő, a népek között is van különbség

– jelentette ki a Mi Hazánk elnöke. Hozzátette:

A magyar emberek kiválóak, a tehetségünk, a szorgalmunk, a feltalálóink, a történelmünk, az olimpikonjaink, mind azt mutatják, hogy mi kiemelkedő nemzet vagyunk.

Toroczkai szerint ezt a tudást, ezt a kiválóságot meg kell becsülnünk. Beszélt a Hazai Vásár fontosságáról is, amelyeket megyénként szerveznek meg. Szerinte ez nem csak egyszerű vásár, hanem egyfajta tüntetés is, mellyel azt fejezik ki az ott vásárlók, hogy vannak még, akiknek fontos, hogy magyar termékeket vásároljanak. Vannak még, akik meg akarják menteni a hazát. Említette a november 9-én megrendezésre kerülő Hungulfot is, melyen számos nemzetközi szövetségesük is tiszteletét teszi.

A pártelnök ezt követően arról beszélt, hogy a magyaroknak joga lenne egy működő egészségügyhöz is, melynek fontosságáról nem lehet eleget beszélni. De, ugyanígy jogok van ahhoz is, hogy megvédjék a fizetőeszközüket, vagyis, hogy ne vegyék el tőlük a készpénzhasználat jogát.

Toroczkai arra számít, hogy a következő másfél évben mindkét oldalról, a Tisza Párt és a Fidesz részéről is felerősödik a Mi Hazánk ellen folytatott rágalomhadjárat.

A Turul-szobor kapcsán feltette a kérdést, hogy “mikor ez az őrült drogkereskedő polgármester kijelentette, a turul dőlni fog”, Vitézy Dávid miért nem szólalt meg? Vajon ő megmentette volna a Turul-szobrot? Vitézy Dávid miben különbözik Karácsony Gergelytől?”

A Mi Hazánk álláspontja azonban világos, mint ahogyan azt Toroczkai is kifejtette:

ahogyan a múltban megvédtük a turult, úgy fogjuk ezt tenni ma is, és így lesz ez a jövőben is. Maradunk az úton, és harcolunk tovább a magyarságért, a nemzetért! Fel a győzelemre!

– zárta beszédét.

A rendezvény a Szózat és a Székely himnusz méltóságteljes eléneklésével zárult.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartásba vételi okiratának száma: CE/22685-4/2020.
Szerkesztőség címe: 1132 Budapest, Victor Hugo u. 11., 4.emelet
Szerkesztőség elérhetősége: szerk@magyarjelen.hu
Főszerkesztő: Horváth Tamás
© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);