daextlwcn_print_scripts(false);

Hiába állítja az ellenkezőjét a Mérce és a többi szélsőbaloldali-balliberális portál.

Úgy tűnik, hogy a Fáklya mozgalom tevékenységét bemutató írásunk nem kis riadalmat keltett a szélsőbaloldalon, mert Fazekas Lázár Benjamin, a Mérce publicistája arról értekezett a cikkében, hogy „a korábbi gyakorlathoz hasonlóan, a rendőrség ismét finomabban, csendesebben kezeli a szésőjobboldaliak által elkövetett bűncselekményeket”.

Természetesen megértjük Fazekas Lázár Benjamin érzelmi alapú állásfoglalását, hiszen ő maga is szélsőbaloldali aktivista hírében áll – ahogy a Mérce legtöbb publicistája –, aki a Fáklya mozgalom előadásainak az állandó résztvevője.

Fazekas azt is sérelmezte, hogy munkatársának, Szadai Leventének egy februári interjúját is szóba ejtettük, amelyben a 24.hu riporterének arról nyilatkozott, hogy a tavalyi viperás és késes támadások gyakorlatilag eltörpülnek „az állam által monopolizált erőszakkal szemben, így a két esetet nem lehet morálisan mérlegre tenni”. Szadai ebben a nyilatkozatában gyakorlatilag az antifák által alkalmazott erőszakot legitimálta. Fazekas ennek ellenére a jobboldali közösségeket vádolja azzal, hogy bűncselekményeket relativizálnak.

Ennek kapcsán néhány dolog tisztázásra szorul.

A szélsőbaloldal kedd óta szüntelen arról ír, hogy a Nacionalista Zóna Telegram-csatorna uszított a Fáklya elleni hétfői támadásra. Ilyen közlemény azonban a csatornán nem jelent meg. Egy szóval nem volt megemlítve, hogy bárki is támadja be a Fáklya mozgalom rendezvényét, amelyet egyébként a rendőrségnek kellett volna betiltania, lévén, hogy a szervezet kiáltványait az alkotmányos rend megdöntésére tett kísérletként lehet értelmezni. Nem mellesleg a június 10-i rendezvényt tiltott önkényuralmi jelképekkel ellátott plakátokkal hirdették az utcákon, amely alkalmas a köznyugalom megzavarására.

A politikai jellegű utcai erőszaknak azonban – a jobboldal részéről – a halvány jele sem volt tapasztalható Budapesten, amíg külföldi antifasiszták ide nem jöttek a tavalyi évben, és több támadást el nem követtek, amelyben feltételezhetően segítségükre voltak a hazai antifák is.

Az erőszakra uszítás sokkal inkább a szélsőbaloldalt jellemzi. Ennek alátámasztására megemlítenénk néhány konkrét esetet a közelmúltból.

Az Antifainfo Budapest közösségi oldalán már 2020-ban a boltok kifosztására buzdított. Ezen túlmenően az AntifaInfo Budapest rendszeresen teszi közzé azoknak a szórakozóhelyeknek az elérhetőségeit, amelyek jobboldali zenekarok koncertjeit fogadják be. Mintha a szélsőbaloldali zenekarok nem szoktak volna koncertet adni.

Emlékezetes, hogy tavaly februárban a Facebookon egy zárt antifa csoportban a jobboldaliak terrorizálására buzdító hozzászólás jelent meg.

A német antifa oldalakon több magyar jobboldali aktivista neve és fotója is szerepel, amelyekről hazai segítség nélkül aligha lenne információja a németországi szélsőbaloldalnak.

Az antifa körökben szintén otthonosan mozgó Füchsel Viktória, a veszprémi antifák törzshelyének számító Terem nevű szórakozóhely üzemeltetője négy évvel korábban Molotov-koktélos grafikát osztott meg, majd néhány hónappal később a közösségi oldalán örömét fejezte ki a szegedi Fidesz-iroda megtámadásáért.

Szolnoki András (alias Frajdy Péter) LMBTQ-aktivista, a Debrecen Pride szervezője szintén ismert a hazai antifa közegben. Szimpátiáját a baloldali irányzatok iránt olyannyira nem titkolja, hogy közösségi oldalán tavaly úgy vélekedett, hogy „az antifasizmus az antiklerikalizmussal kezdődik”. Ordenáré kereszténygyűlölő véleményének gyakran ad hangot a legközönségesebb módon. A Szent Korona Rádió pont egy ilyen megosztását örökítette meg, amelyben „egy hathatós – keresztényellenes  – egyházüldözést és intézményes valláskontrollt” vizionált. Szolnokihoz hasonlóan szintén ismert LMBTQ-lobbista és antifasiszta Virág Zsolt, aki a Szimpozion Egyesület ügyvezetőjeként iskolások körében propagálja a homoszexualitást és a transzexualitást.

Vékony Csongor, a Mi Hazánk budapesti elnökének zaklatására buzdító tartalom jelent meg a Munkásőr Emléktársasághoz köthető Ellenforradalom 1956 nevű Facebook oldalon 2023. február 21-én, azt követően, hogy a párt fővárosi vezetője sajtótájékoztatón szorgalmazta a még meglévő kommunista utcanevek megváltoztatását.

Aki még szívesen olvasna az antifa módszereiről és valódi céljairól, azoknak ajánljuk a Nacionalista Zóna 2021-es beszámolóját a németországi szélsőbalos terrorról és a Szent Korona Rádió tavalyi értekezését a nemzetközi antifa felforgató terrortevékenységéről.

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);