daextlwcn_print_scripts(false);

Petíció indult, hogy szivárványszínű legyen az Allianz Aréna a német-magyar meccsen. A kezdeményezők célja, hogy “kifejezzék a véleményünket és, hogy kihasználják az Európa-bajnokság színterét azért, hogy felhívják erre az embereket semmibe néző döntésre a figyelmet” – szúrta ki a Mandiner. A petíciót több mint 64 ezren írták már alá, ami valljuk be, egy 80 milliós országban nem nagy eredmény.

Vannak bizonyos szervezetek, melyek folyamatosan követelnek, és minél többet kapnak, annál többet akarnak. Olyanok, mint egy elkényeztetett, gazdag kisgyerek, aki a legkisebb kritika, vagy ellenvélemény hatására is hangos hisztériázásban tör ki.

Így történt ez most is, mikor a magyar parlament megszavazta a gyermekvédelmi törvényt, amiért a teljes nyugati világ elitjének haragja zúdult hazánkra. (Az egyszerű emberek között azonban igencsak pozitív reakciókat váltott ki a döntés.)

Ezen derék szervezet most “jól oda akar mutatni” hazánk válogatottjának, és követeli: a mérkőzésre érkező csapatot fogadja egy szivárványosra világított stadion. (A német válogatottnak kötelezően előírt szivárványos csapatkapitányi karszalag sem elég már nekik.)

Ez egy támadás az emberi jogok és az információszabadság ellen

– állítják a petíció kezdeményezői a kedden elfogadott törvényről.

Politikusok a kezdeményezés mellett

A német politika “sokszínűségét” és a pártok közti nem létező különbséget nagyon jól szemlélteti, hogy a müncheni városi tanács hat frakciója szinte egymást túlharsogva követeli a város polgármesterétőé, hogy legyen szivárványos az Allianz Aréna a csoportmeccs ideje alatt. (Ez a magyar sajtóban úgy jelent meg, hogy ezt “a város mind a hat frakciója kéri”, azonban a tanácsban hét párt képviselteti magát, ami azt jelenti, hogy egyikük – minden bizonnyal az AfD – nem szavazta meg a kezdeményezést, ám erről a magyar lapok valamiért hallgatnak.)

A politikusok úgy fogalmaztak:

“München támogatja a sokszínűséget, a toleranciát és az egyenlőséget a sportban, valamint a társadalomban”

A tanács hozzátette, hogy a magyar LGBT+-közösségnek szeretne jól látható üzenetet küldeni, miután “a magyar parlament őket sújtó törvényt fogadott el”. Vajon ez az üzenet az lenne, hogy szívesen látják valamennyiüket Németországban, akár életvitelszerűen is?

Mindenesetre várjanak, amivel akarnak, és drámázzanak, amennyit csak szeretnének, csak a három pontot hozzuk haza.

Fotó: AFP

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);