Tóth Gy. Lászlóval és Raffay Ernővel bővült a Mi Hazánk Mozgalom stratégiai tanácsadó testülete.
Tóth Gy. László, aki 1998 és 2002 között még Orbán Viktor miniszterelnöki főtanácsadója volt, valamint Raffay Ernő történész, aki 1990 és 1993 között a Honvédelmi Minisztérium politikai államtitkára volt, csatlakozott a Mi Hazánk Mozgalom elnökének stratégiai tanácsadó testületéhez. Raffay Ernő egyúttal azt is bejelentette, hogy azonnali hatállyal felmondott a Magyarságkutató Intézetben, ahol főigazgatói tanácsadóként dolgozott.
Tóth Gy. László és Raffay Ernő szerint ugyanis nem a Fidesz, hanem a Mi Hazánk képviseli a nemzeti érdekeket. A Fidesz vezetői mostanában inkább Kis Grófoval és Győzikével barátkoznak, és nem köztiszteletben álló, évtizedek óta a magyar nemzet szolgálatában dolgozó szaktekintélyekkel.
Tóth Gy. László végleg szakított a Fidesszel, amelynek sokáig a holdudvarához tartozott. A nyolcvanas évek közepén kapcsolódott be a különböző antikommunista csoportosulások tevékenységébe. 1989 óta a legkülönbözőbb fórumokon jelentek meg politikai elemzései, esszéi és publicisztikai írásai. Ezen kívül gyakori vendége volt a különböző televíziók és rádiók közéleti-politikai műsorainak, tagja volt a Lovas István vezette Sajtóklubnak is. 1995-től 1998-ig Orbán Viktor elnöki tanácsadó testületének a tagja volt. 1998-tól 2002-ig Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója, a Miniszterelnöki Hivatal főtanácsosa. 2012–2018-ig Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter kommunikációs főtanácsadója. Ezt követően Kásler Miklós miniszter politikai főtanácsadója volt. Most azonban végleg szakított a Fidesszel, mert elmondása szerint a polgári Magyarország eszméjét a Fidesz már nem képviseli, és egyáltalán nem egy nemzeti pártként viselkedik.
Raffay Ernő is a Mi Hazánk Mozgalmat választotta, mert ezt a pártot tartja tisztának és őszintén nemzetinek, nem a Fideszt. Raffay Ernő az ország egyik legismertebb történésze, a trianoni békediktátum és a szabadkőművesség témaköreinek legavatottabb szakértője. Ő volt az első szabadon választott országgyűlési képviselő, ugyanis 1989-ben egy időközi választáson jutott a kommunista diktatúra utolsó parlamentjébe, az MDF színeiben. 1990-1993 között a Honvédelmi Minisztérium politikai államtitkára, és ekkor sokat ütközött Antall Józseffel is. Többek között a jugoszláviai háború kirobbanásakor Raffay Ernő nevéhez fűződtek a fegyverszállítások, amelyekkel akkoriban a kibontakozó horvát honvédő háborút igyekeztek segíteni, de nem értett egyet azzal sem, amikor az ukrán-magyar alapszerződés érdekében Antall József lemondott Kárpátaljáról.
Raffay Ernő 1995-2011 között a Károli Gáspár Református Egyetem tanára, tanszékvezetője, 2006-2010 között dékánja, 2004-től 2010-ig tudományos rektorhelyettese volt. 2019-től napjainkig a Magyarságkutató Intézet kutatója volt, de itt felmondott, amikor a Mi Hazánk elnökének stratégiai tanácsadó testületéhez csatlakozott.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!