Több felmérés szerint a nyári hónapokban a Fidesz legalább 7%-ot veszített támogatottságából, de az még nem látszik, hogy az elpártolt fideszesek találtak-e másik pártot.
Az elszabadult energiaárakra és az egyre dráguló élelmiszerekre a kormány konzultációt indít mondván, hogy ezekért az Oroszország elleni gazdasági szankciók felelnek, ebben pedig ki kell kérni az emberek véleményét.
Az ATV-ben az uniós források és több egyéb téma mellett ez is szóba került. A konzultáció eredménye annyira borítékolható, mint az Ukrajna keleti részén megrendezett népszavazásoké, túl sok értelme nincs megrendezni – értélkelte Konok Péter.
Mi történne, ha nem lenne ez a konzultáció? Akkor nem lennének szankciók? Vagy az emberek mást gondolnának a választásról? – Tette fel költői kérdéseit Ceglédi Zoltán elemző.
Élettapasztalatok, benyomások és hétköznapi érzékelések
Hont András utalást tett arra, hogy a konzultáció most azokra céloz, akik sok kormányzati intézkedéssel egyetértenek, de nem szavaztak a Fideszre, ezek a Mi Hazánk szavazói.
Lehet hülyézni a népet a Duna-parti kávézókból, de ne zárjuk ki annak a lehetőségét, hogy ők a személyes tapasztalataik alapján alkotnak véleményt – fejtette ki a publicista.
Az elmúlt két év két legfontosabb ügyére adott, világszerte megfogalmazott válaszokkal kapcsolatban nézzük meg, hogy a három politikai pólus mit mondott!
A baloldal azt mondta, hogy az oltások működnek, a szankciók működnek. A kormány azt mondja, hogy az oltások működnek, a szankciók nem működnek.
A Mi Hazánk azt mondja, hogy az oltások nem működnek, a szankciók nem működnek. És akkor ennek fényében tegyük fel a kérdést. Melyik az a politikai erő, amelyiknek a népszerűsége az elmúlt két évben töretlenül emelkedik?
-Emlékeztetett Hont.
/nyitóképen a Mi Hazánk korábbi tüntetése/
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!