loading

Az UEFA is betiltotta Gigi D' Agostino slágerét

2024. jún. 1. 07:50
2 perces olvasmány
Az UEFA is betiltotta Gigi D' Agostino slágerét

Az elmúlt hetekben egy több mint két évtizedes sláger újraértelmezett változata borzolta a liberális kedélyeket. Gigi D’Agostino L’Amour Toujours című száma az UEFA tiltólistájára is felkerült, a német (mármint az igazi) szurkolók mellett az osztrák válogatott legnagyobb bánatára. 

Mint ugyanis a 24.hu megírta, nyugati szomszédaink góljainál ez a szám szólt volna a hangszórókból a németországi Európa bajnokságon. A lap azt írja, hogy a salzburg24.at értesülései szerint azért tiltották be a számot, mert a közelmúltban Németországban és Ausztriában is több alkalommal „xenofób rigmusokat” skandáltak a sláger dallamára,

így az UEFA a tiltás mellett döntött.

Az osztrák szövetség, az ÖFB közleményben jelezte, hogy maximálisan a kirekesztés ellen van, így nem játsszák többet a L’Amour Toujours-t a válogatott mérkőzésein.


Tiltást tiltás követ Németországban


Korábban a híres bajor sörfesztivál, az Oktoberfest szervezői jelezték, hogy nem játszhatják le a slágert a rendezvény alatt. Az utóbbi napok és hetek botrányai azonban kontraproduktívnak tűnnek, hiszen a
„Deutschland den Deutschen, Ausländer Raus!”

(Németország német, ki az idegenekkel!) szövegű verzió soha nem látott ismeretségre és népszerűségre tett szert. Nem lenne meglepő ezek után, ha a foci Eb-n is felcsendülne a lelátókon, és nem csak az osztrák gólokat követően. Néhány hónappal ezelőtt egyébként volt már egy hasonló hisztéria, akkor az Adidas jelentette be, hogy ">nem gyárt névvel és számmal ellátott mezeket a német drukkereknek. A magyar válogatott egyébként éppen a németekkel került egy csoportba, a két válogatott mérkőzésére június 19-én kerül sor.

Kiemelt kép: osztrák gólöröm

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Nyílt sisak
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás