Magyar dominancia: százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a férfivízilabda-válogatott
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
A magyar válogatott szerdán 21-6-ra legyőzte a máltai csapatot, így százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon – számol be az MTI.
Magabiztos győzelmekkel kezdte a vízilabda Eb-t a magyar válogatott, amely a franciák 15–7-es legyőzése után Montenegrót is felülmúlta (13–10 ), s így már két mérkőzés után bebiztosította csoportelsőségét, egyúttal a helyét a középdöntőben.
Varga Zsolt együttese Málta legyőzésével a középdöntőbe a maximális hat pontot viszi magával, a folytatásban pedig a címvédő és világbajnok spanyolokkal, a házigazda olimpiai bajnok szerbekkel és a hollandokkal találkozik.
A középdöntős csoportból az első két gárda jut az elődöntőbe, míg a harmadikok az ötödik, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.
A magyar férfivízilabda-válogatott pénteken 18 órakor a középdöntő első mérkőzésével folytatja a kontinensviadalt – minden bizonnyal Hollandia ellen –, majd vasárnap este jön a Szerbia elleni rangadó.
Málta–Magyarország 6–21 (2–4, 2–7, 2–5, 0–5)
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás