Betiltotta az angol zászló kifeszítését Bristol liberális vezetése – a helyiek válaszul Szent György-keresztekbe öltöztették az utcát
Kép forrása: Bristol247/Instagram
Nagy-Britanniában a legutolsó választásokon a bevándorlók, nők és fiatalok voksainak köszönhetően brutálisan előretört a Zöld Párt, amely – európai testvérpártjaihoz hasonlóan – Angliában is egy fehérellenes, nemzetgyűlölő, globalista tömörülés.
Ennek bizonyítékára nem is kellett sokáig várni, viszonylag rövid időn belül kimutatták a foguk fehérjét. Bristol városában például egyenesen betiltották a világbajnokság idejére az angol nemzeti lobogót (!), mondván, annak kitűzése a városban „sértheti a bevándorlók érzékenységét” – derül ki az LBC cikkéből.
Az már önmagában egy jó kérdés: ha valaki annyira gyűlöli egy ország zászlaját, hogy már attól rosszul lesz, ha meglátja, mégis minek megy abba az országba? A másik talány, hogy vajon akik elhitték a Zöldek ígéreteit, tényleg tudatosan egy ilyen pártra adták-e a voksukat, mely betiltja a saját nemzetük zászlaját?
Tony Dyer városvezető mindenesetre világosan leszögezte: nem akar angol zászlót látni a köztereken. Még csak lengetni se lengethet senki nemzeti lobogót az utcán.
A polgármester azzal indokolta a döntését, hogy Bristol városának a torna idején is továbbra is „befogadónak, tisztelettudónak és biztonságosnak kell lennie mindenki számára”.

„Gyönyörű látvány”
A nemzeti zászló betiltása felébresztette a polgári ellenállást a város normális felében. Ők – tiltakozásul a felháborító döntés ellen – szabályosan beborították Bristol egyik utcáját, mely most a Szent György-keresztek tengerében úszik. A képet egy helyi lakos a következő felirattal osztotta meg: „Egyszerűen gyönyörű látvány. Imádom ezt a közösséget.” Reméljük, a rend(szer) őrei nem kopogtattak a házánál, hogy elvigyék „gyűlölet-bűncselekmény” miatt.

A város bukott polgármestere is reagált a történetre. Őt, amikor meglátta az angol zászlóerdőt, „kirázta a hideg”. Elborzadva beszélt arról, hogy „ez nem patriotizmus, hanem a kisebbségek megfélemlítése”. Szerinte ugyanis az angol zászló ma azok jelképe, akik „félelmet és rettegést terjesztenek az országban”.
A politikusok reakcióit a helyiek sem igazán értik. Egyikük így nyilatkozott: „Angliában vagyunk, miért ne támogathatnánk Angliát?” Volt olyan is, aki egyenesen „undorítónak” nevezte a városvezetés döntését, amely betiltotta az angol lobogó kitűzését. Egy másik helyi pedig arról panaszkodott, hogy az emberekből teljesen kiveszett a szenvedély és a közösségérzet. Mint mondta, korábban, a világbajnokságok idején elképesztő élet és szurkolás volt Anglia-szerte, amiből napjainkra már nem maradt semmi.
„Oda jutottunk, hogy az emberek félnek. Már a saját nemzeti zászlajukat sem merik felvállalni, mert retorziótól tartanak. Ez nincs rendben”
– magyarázta.
Bristol városi tanácsa egyébként nem az első és vélhetően nem is az utolsó olyan városvezetés, amely betiltja saját országának a zászlaját.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás