– Éppen itt az ideje, hogy számot vessünk, hogy a rendszerváltás óta eltelt időszakot megvizsgáljuk olyan tekintetben, hogyan alakultak a reáljövedelmek, és hogyan alakulhattak volna. Pontosabban szólva nézzük meg, mi a reáljövedelem elmaradása a GDP-től napjainkig. Ezt az elemzést a Mi Hazánk szellemi holdudvarában lévő közgazdászok végezték el, ebbe engedünk most egy rövid betekintést, de ez is elegendő lesz arra, hogy meglássuk, milyen döbbenetesen rossz a helyzet – fogalmazott Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.
– A TÁRKI 2020-as felmérése alapján Uniós viszonylatban a magyar társadalom 3/4-e szegénynek számít – mutatott rá Lantos.
– Szakembereink összehasonlítási alapul vették a lengyel GDP-t, amely nagyjából azonos a magyaréval, és kiszámolták, hogy náluk hogy alakultak a reáljövedelmek és nálunk miképpen. Az itt látható táblázaton látszódik, hogy a reáljövedelmek elmaradnak a GDP-től, és az is, hogy a lengyel reáljövedelmek szinte azonos GDP mellett mennyivel jobbak
– folytatta.
– Bár nyilván tudjuk, hogy nem minden a GDP, de erre hivatkozva sem lehet azt mondani, hogy ennek az elmaradásnak ne lenne komoly oka. Ennek oka pedig a rossz gazdasági szerkezet, a 90-es évek rablóprivatizációja, majd az, hogy hazánkat teljesen kiszolgáltatták a globális nagytőkének, és ha számszerűsítjük, akkor azt a döbbenetes számot kapjuk, a rendszerváltás óta átlagosan egy magyar család 18-20 millió forintot veszített!
– Ha ezen az úton megy tovább Magyarország, ez csak rosszabbá fog válni, a Mi Hazánk szerint teljesen elhibázott koncepció az, amire a kormány most épít, hogy akkumulátor-nagyhatalom legyen, mi önálló nemzetgazdaságot akarunk, amely önálló feldolgozóiparra épül, és olyan szemléletű országra, amely a magyar dolgozó erkölcsi és anyagi megbecsülésére épít
– zárta gondolatait.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!