daextlwcn_print_scripts(false);

A Hamász palesztin szélsőséges szervezet október 7-én rakétaáradatot zúdított Izrael déli és középső részére, a példátlan mértékű támadásnak már több mint 700 izraeli halottja van. Deborah Lipstad “professzor” asszony, az Egyesült Államok “antiszemitizmus elleni megbízottja” (hiánypótló pozíció – a szerk.) azt mondta: “a holokauszt óta most érte a legnagyobb csapás a zsidókat”. A Hamász akcióját zsidó megtorlás követte, melynek keretében Izrael több mint 500 célpontra mért csapást.

Izrael több mint 500 célpontra mért csapást az éjszaka folyamán a Gázai övezetben – közölte az izraeli hadsereg hétfő reggel – derül ki  az MTI híradásából. Az izraeli katonaság szóvivője tudatta, hogy az övezet közelében még 7-8 helyen folynak harcok, négy hadosztályt vezényeltek az ország déli részébe, és a tervezettnél tovább tart a biztonság helyreállítása. Beszámolt arról is, hogy a Hamász iszlamista fegyveresei közül páran továbbra is képesek bejutni Izraelbe.

A közszolgálati rádió híradása szerint hétfő reggelig nem sikerült elzárni a határkerítésen található réseket, s ezeken a nyílásokon folyamatosan utánpótláshoz jutnak az izraeli területen harcoló iszlamisták. Emellett támadó alagutat fedeztek fel Kfar Aza és Beri kibuc területén, ahol szintén beszivároghattak az izraeli civileket lemészároló és az övezetbe elhurcoló terroristák.

A hadsereg egységei a katonai szóvivő szerint több száz gázai célpontot támadtak, másfél óránként indítják a fokozatosan egyre erősebb légitámadásokat a Hamász Gázai övezetben található célpontjai ellen.

Az izraeli haditengerészet is folyamatosan lő a tenger felől izraeli területre tartó fegyveres csoportokra. Ők elfogták Ali Ralit, a Hamász tengeri egységének vezetőjét. A rádió jelentése szerint szombat reggel egyidőben nyolcvan helyen törte át a határt a térfigyelő rendszer felrobbantása után mintegy 800-1000 palesztin fegyveres. A hadsereg reggeli közleménye szerint a leghevesebb harcok Beri kibucban zajlanak, ahol hetven terrorista hatolt be a településre, akik túszokkal elbarikádozták magukat. Emellett összecsapások zajlanak Nirim kibucban, Nahal Óz, Nir Óz kibucban, ahol házanként haladtak a terroristák, feldúlták és felgyújtották az épületeket, s megölték és elhurcolták az ott élőket. Tűzharc dúl az izraeli kommandósokkal Alumim, Gevim, Holit és Kfar Aza kibucban.

A lakosság egy részét már kimenekítették, többeket tűzharc közepette, de vannak helyek, ahol az állandó tűzharc miatt még mindig a bunkerszobákban vannak bezárkózva szombat reggel óta. A hadsereg célja a háború harmadik napján a Gázai övezet határkerítésének teljes helyreállítása, hogy ne érkezhessenek a terroristák utánpótlását biztosító egységek, valamint az izraeli területen lévő fegyveres csoportok felszámolása.

Egy magasrangú tiszt már kivégezve

Harcoló egységéhez tartott a a Kerem Shalom térségbe a 42 éves Jonathan Steinberg, az izraeli hadsereg egyik ezredese volt. A tisztet azonban az odafelé vezető úton támadás érte, amit nem élt túl.

700 halott, holokauszt

Az összecsapásoknak a jelentések szerint már több mint 1100 áldozata van, ebből 700 körülre tehető a zsidók száma. Erre reagálva megszólalt az Egyesült Államok “antiszemitizmus elleni megbízottja” is. A “hiánypótló” funkciót betöltő Deborah Lipstadt “professzor” asszony felháborodásának adva hangot leszögezte: “semmi sem igazolja az izraeli civilek elleni förtelmes, barbár terrorizmust és tömeggyilkosságokat”. A szóhasználat fontos, hiszen korábban, a palesztinokat ért atrocitások nem igazán hatották meg.

Senkinek sincs joga megmondani Izraelnek, hogyan védje meg magát, és hogyan előzze meg és riassza el a jövőbeni támadásokat. Izraelnek joga van megvédeni magát és népét. Pont

– jelentette ki az Egyesült Államok antiszemitizmus elleni megbízottja.

Szerinte

a Hamász támadásai a zsidók elleni leghalálosabb támadások a holokauszt óta.

Deborah Lipstadt (középen) – fotó: Getty Images

Deborah Lipstadtnak egyébként igazi vesszőparipája a holocaust és az antiszemitizmus, ami számára kéz a kézben jár. Korábban már deklarálta az esemény tagadása “színtiszta antiszemitizmus”,  ami ellen ő “folyamatosan harcol”. A Time magazinban büszkélkedett vele, korábban ő és ügyvédi gárdája “sikeresen felléptek a holokauszt-tagadókkal szemben” (azaz történészeket és kutatókat juttattak börtönbe, mert vitatták a “hivatalos” történetírásban megjelent számokat és módszereket).

Akkor azt hitte, győzött, ám később “elszörnyedve szembesült vele”, hogy a “holokauszttagadók megváltoztak”, és – mint fogalmazott – “konferenciákat kezdtek szervezni, amin nem S.A. uniformisban masírozó emberek jelentek meg, hanem elegánsan öltözött előadók és hallgatók”. Károsnak nevezte a modernkorban megjelent folyamatokat is, mint például azt a tézist, miszerint minden történetnek legalább két oldala van, és érdemes lenne a másik oldalt is megvizsgálni.

A kérdezősködők és revizionisták elleni harcát olyan tűzzel folytatta, hogy a Biden-adminisztráció ki is nevezte az Egyesült Államok “antiszemitizmus elleni megbízottjának”, így még szélesebb jogkörrel üldözheti az eltérő véleményt.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);